هشدار تیم عبدالله در مورد آرای تقلبی انتخابات افغانستان

کابل - ایرنا - گروه ثبات و همگرایی افغانستان به رهبری عبدالله عبدالله ضمن هشدار به کمیسیون انتخابات ریاست جمهوری این کشور مبنی بر اینکه حتی یک رای تقلبی را هم نخواهند پذیرفت و نباید آنها در شرایطی قرار گیرند که دیگر راه بازگشتی وجود نداشته باشد، از این نهاد خواست تا در اعلام نتایج استقلال داشته باشد.

«فضل احمد معنوی» از اعضای رهبری گروه ثبات و همگرایی روز دوشنبه در نشستی خبری در کابل گفت: اگر کمیسیون بر اساس قانون انتخابات عمل نکند، وضعیت را پیچیده ساخته و ما را در شرایطی قرار خواهد داد که دیگربرای برون رفت راه حلی  وجود نخواهد داشت.

معنوی کمیسیون انتخابات را متهم کرد که عامدانه نشست روز گذشته را که با همکاری جامعه جهانی برای خروج  از بحران کنونی تشکیل شده بود، بی نتیجه ساخت.

وی افزود: کمیسیون این فرصت را با  گزارش های غیر ضروری و حاشیه ای خود ضایع کرد و به تیم ثبات و همگرایی که مدعی اصلی در این نشست بود، وقت کافی برای طرح سوالات نداد.

معنوی  تاکید کرد:  عملکرد روز گذشته کمیسیون انتخابات در نشست مشترک نشان داد که به قانون پابند نبوده و به باور وی کمیسیون تصمیم گرفته به مسیری غیرقانونی که در حرکت است، باز نگردد.

 عضو گروه ثبات و همگرایی خطاب به کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که مردم اجازه نمی دهند تقلب برسرنوشت آنها حاکم شود و تظاهرات در حدود ۱۴ استان این کشور نشان می دهد که آنها از آرای خود حفاظت می کنند.

تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله مدعی است که ۳۰۰ هزار رای که ثبت بیومتریک ندارد و خارج از زمان رای گیری اخذ شده، باید باطل اعلام شود اما کمیسیون استدلال می کند که نمی تواند آرا را بدون بررسی باطل اعلام کند.

حدود دونیم ماه از روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان می گذرد اما تاکنون نتایج اولیه آن هم اعلام نشده و بحران انتخابات این کشور را با چالش های زیادی مواجه کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =