شمار داوطلبان مجلس خبرگان در خراسان شمالی به ۵ نفر رسید

بجنورد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: در پایان چهارمین روز از مهلت تعیین شده برای ثبت‌نام شمار داوطلبان نمایندگی این استان در اولین میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به ۵ نفر رسید.

ولی الله حیاتی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نام‌نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری که از صبح جمعه آغاز شده است تا ۲۱ آذرماه ادامه دارد که داوطلبان این مجلس از ۸ صبح تا ۱۸ عصر می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از استان خراسان شمالی می توانند با مراجعه به فرمانداری بجنورد، مرکز این استان و یا ستاد انتخابات کشور نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده استان خراسان شمالی در چهار دوره مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت سال ۹۷ دعوت حق را لبیک گفت که جایگزین وی در این مجلس در انتخابات دوم اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.

 در نام‌نویسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۴۰ نفر در حوزه‌های انتخابیه این استان ثبت‌نام کرده‌ بودند.

همچنین در حوزه انتخابیه مشترک قوچان و فاروج نیز ۳۷ نفر نام‌نویسی کرده اند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =