۱۰۰ نقطه سیستان و بلوچستان بارانی شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰۰ ایستگاه هواشناسی و باران‌سنجی این استان از ابتدای فعالیت سامانه بارشی تا صبح امروز دوشنبه شاهد بارندگی بود که بیشینه بارش‌ها با ۵۹ میلی‌متر در شهر کنارک ثبت شده است.

محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از کنارک بیشترین بارش‌ها به ترتیب در ایستگاه‌های بارانسجی «مومان بالا» در کنارک با ۵۱.۵ میلی‌متر، «کتیج» در فنوج ۵۰ میلی‌متر، «کهیر» در کنارک ۴۴.۵ میلی‌متر و «بنت» در نیکشهر ۴۳ میلی‌متر باریده است.
وی ادامه داد: این سامانه تا کنون در ۱۰۷ ایستگاه باران‌سنجی و هواشناسی واقع در ۱۵ شهرستان استان شامل زاهدان، میرجاوه، سراوان، سیب سوران، سرباز، مهرستان، چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند، فنوج، ایرانشهر، دلگان، بمپور و خاش فعالیت داشته است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی بعدازظهر سه‌شنبه سامانه بارشی دیگری وارد استان می‌شود که تا پنجشنبه فعال است و نسبت به سامانه فعلی قوی‌تر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در جریان فعالیت این سامانه بارشی بویژه برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در نواحی مرکزی و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های محلی رخ دهد.
حیدری گفت: توصیه می‌شود در زمان فعالیت سامانه از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و رفتن به ارتفاعات به دلیل خطر برخورد صاعقه خودداری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =