۶۹ درصد خانوارهای استان سمنان کمک‌معیشت دریافت کردند

سمنان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: ۶۹ درصد خانوارهای یارانه‌بگیر استان کمک معیشتی دریافت کردند.

اسماعیل غنیان روز دوشنبه در نشست تبیینی، اطلاع‌رسانی و خبری در قالب شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان افزود: ۱۹۶ هزار و ۷۵۰ خانوار یارانه‌بگیر در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۳۵ هزار و ۷۹۱ خانوار کمک هزینه معیشت دریافت کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: ۲۰ آذر آخرین فرصت ثبت درخواست دریافت معیشت است و تمدید این زمان دور از انتظار است.

وی یادآور شد: سرپرستان خانوار با شماره‌گیری گیری کد دستوری *۶۳۶۹#(مربع ۶۳۶۹ ستاره) برای دریافت کمک معیشت ثبت نام و پس از دریافت کدرهگیری در سامانه ثبت نام کنند و برای رفع مشکل آنانی که سیم‌کارت به نامشان نیست می‌توانند با کد ملی و شماره حساب دریافتی یارانه می‌توانند ثبت‌نام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان خاطرنشان کرد: پیام بررسی حساب‌های مالی که در اجرای روند درخواست دریافت کمک معیشت برای متقاضی ارسال می‌شود توسط شخص انجام نمی‌شود و فقط به صورت خودکار و سامانه‌ای مانند کنکور سراسری بررسی می‌شود.

وی بیان کرد: یک هزار و ۳۶۶ تماس تلفنی و مراجعه حضوری برای دریافت کمک معیشت در ستاد استان سمنان ثبت شد که از این تعداد ۷۴۹ نفر حضوری و ۶۱۷ نفر تلفنی درخواست دریافت کمک معیشت داشتند.

غنیان خاطرنشان کرد: روز اول آغاز ثبت درخواست برای دریافت کمک معیشت ۲۲۸ تماس تلفنی و ۱۴۹ مراجعه حضوری ثبت شد، اما اکنون ۱۶ مراجعه حضوری وهشت مورد تلفنی ثبت شد که نشان می‌دهد روند ثبت‌نام بدون مشکل در حال انجام است .

وی یادآور شد: کمک معیشت به خانوارهای یک نفره که ۴۸۰ میلیون ریال در سال و چهار میلیون ریال در ماه، خانوارهای ۲ نفره که ۶۰۰ میلیون ریال درسال و ۵۰ میلیون ریال در ماه، خانوارهای سه نفره که ۷۲۰ میلیون ریال در سال و ماهانه ۶۰ میلیون ریال، خانوارهای چهار نفره که ۸۴۰ میلیون ریال در سال ۷۰ میلیون ریال در ماه و خانوارهای پنج نفره و بیشتر که ۹۶۰ میلیون ریال در سال و ۸۰ میلیون ریال در ماه درآمد داشته باشند مشمول کمک معیشت نمی‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اضافه کرد: افرادی که واحدمسکونی، شغل و خودرو همزمان دارند، سه سفر خارج از کشور غیر زیارتی داشته‌اند، ۲ واحد ملکی همزمان به  ارزش ۱۲ میلیارد ریال در تهران یا ۹ میلیارد ریال در شهرستان دارند، از جمله افرادی هستند که کمک معیشت دریافت نمی‌کند.

نشست تبیینی، اطلاع‌رسانی و خبری استان سمنان در قالب نشست شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی به ریاست حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با حضور رییس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه استان، رییس سازمان جهادکشاورزی استان، مدیرشرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان و  چندتن دیگر از مدیران برگزار شد.

اخبار مرتبط