دانشجویان بدون سیاست‌زدگی و حرکت‌های هیجانی مطالبه‌گر باشند

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه جامع علمی، کاربردی کردستان گفت: شرایط کنونی کشور زیر ذره بین دشمن است و لذا دانشجویان باید بدون سیاست زدگی و حرکت‌های هیجانی مطالبه گر باشند.

تیمور جوادی روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز دانشجو و تجلیل از دانشجویان برتر دانشگاه علمی کاربردی، اظهار داشت: جنبش دانشجویی در کشور سابقه ای ۷۰ ساله دارد که سرآغاز تحرکات اجتماعی بود و منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی با اشاره به اهمیت جنبش‌های دانشجویی در کشورهای مختلف دنیا، افزود: اهمیت این جنبش ها به دلیل رویکرد عدالتخواهانه و مطالبه محور آن است.

رییس دانشگاه جامع علمی، کاربردی کردستان  از ۱۶ آذر به عنوان روزی تاریخی برای ملت ایران و به ویژه دانشجویان نام برد و اضافه کرد: سه دانشجوی قهرمان در این روز ملت را به مقاومت در برابر ظلم واستبداد تشویق کرده و راهی را ترسیم کردند که رد برهه های مختلف توانست نقشه و هادی مقابله با ظلم باشد.

جوادی تمامی حرکت‌های دانشجویی را برای اعتلای استقلال کشور دانست و یادآور شد: وظیفه امروز دانشجویان تداوم این جنبش ها در قالب نگاه جامع به مسائل کشور و پرهیز از جزیی نگری است تا حرکتهای مقدسی شکل گرفته و مطالبه گر مسئولین باشد.

وی رکود دانشگاه را عامل رکود جامعه دانست و افزود: دانشجویان بیان کننده مطالبات عموم جامعه و سرمایه های عظیمی هستند که حرکتهای آنان نقشه توسعه کشور را ترسیم می کند.

وی اقتصاد پویا و شکوفا را خواسته اصلی قشر دانشگاهی برای خروج از وضعیت نامناسب معیشتی از مدیران اجرایی اعلام و تاکید کرد: یکی از رسالت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت نیروی ماهر و کارآفرین است که با پرهیز از حرکتهای شتاب زده تلاش می کند تا چرخ اقتصادی کشور از حرکت نایستد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =