ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس در سبزوار ۲.۵ برابر بیشتر شد

سبزوار- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری سبزوار گفت: ثبت نام ۸۳ داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه سبزوار قطعی و این آمار نسبت به دوره گذشته ۲.۵ برابر بیشتر شده است.

اسماعیل نصرآبادی روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: از این بین ۱۱ نفر  از طریق وزارت کشور ثبت نام کرده اند و ثبت نام دو داوطلب دیگر نیز هنوز قطعی نشده است.
وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع انتخابات ۹ نفر از ثبت نام کنندگان حوزه انتخابیه سبزوار زن و ۷۴ نفر آنها مرد هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری سبزوار گفت: همچنین بر مبنای اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع انتخابات ۱۴ نفر از داوطلبان سابقه ثبت نام در دوره های گذشته  انتخابات مجلس شورای اسلامی را داشته اند.
نصرآبادی با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه در پوشش لحظه ای ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس افزود: حوزه انتخابیه سبزوار دارای دو کرسی نمایندگی مجلس و شامل شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن است.
۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.  
"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی، بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی فعال در خراسان رضوی محسوب می‌شود.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.  
انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس، اسفند امسال برگزار می‌شود.
۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =