۱۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۹
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83587038
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

معترضان لبنان بزرگراه طرابلس – بیروت را بستند

بیروت – ایرنا – دهها تَن از جوانان معترض لبنان امروز (دوشنبه) با آتش زدن لاستیک و سطل های زباله، جاده ی ساحلی و نیز بزرگراه اصلی شهر طرابلس در شمال به بیروت مرکز این کشور را از هر دو سو بستند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان و نیز شبکه ی رادیویی و تلویزیونی المنار وابسته به حزب الله، معترضان، بزرگراه   «القلمون» در شمال این کشور و جاده های داخلی و نیز راه های فرعی که طرابلس را به مناطق پیرامونش از جمله «المنیه و التبانه» وصل می کند، مسدود کردند.

بر پایه ی این گزارش برخی جاده ها در «زَحله و البقاع» در شرق لبنان هم بسته شده اما بزرگراه بیروت به صور و صیدا در جنوب این کشور از هر دو مسیر رفت و برگشت باز است.  

رهبران معترضان در شهر سُنی نشین طرابلس یکشنبه شب با اعلان اقدام به راه بندان امروز، از همه ی نهادها و موسسه های مالی و اقتصادی وابسته به بخش های دولتی و خصوصی دعوت کردند روز دوشنبه در اعتراض به فساد و سوء مدیریت حکومتی، اعتصاب و تجمع کنند.

بستن راه ها و بزرگراه ها در شمال و شرق لبنان در حالی صورت می گیرد که هیات هماهنگ کننده ی جنبش اعتراضی مردم این کشور دیروز (یکشنبه) در نشست خبری در یکی از هتل های بیروت اعلام کرد عملیات بستن راه ها را تایید نمی کند.

این هیات هم چنین تاکید کرد از نظر رهبران جنبش، ساقط کردن دولت «سعد حریری» و رد کردن برنامه ی اصلاح اقتصادی وی موجی نبود که فقط متوجه یک جریان سیاسی و طایفه ی مذهبی باشد بلکه هدفش، کلّ ساختار حاکمیتی و طایفه گری است. از این رو تا تحقق خواسته های مردم معترض، جنبش ادامه خواهد یافت.  

از ۲۵ مهر ماه تاکنون هزاران نفر از افراد فقیر جامعه ی لبنان، جوانان و فعالان مدنی، کارگران، دانشجویان و معلمان دانشگاه ها و مدارس خصوصی و دولتی در اعتراض به ساختار سیاسی، سوء مدیریت و فساد مقام ها، بیکاری، گرانی، تورم، کاهش ارزش پول ملی (لیره) و کافی نبودن حقوق و مزایا، در شهرهای مختلف این کشور تجمع و تحصن کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =