مسیر فنوج - اسپکه در جنوب سیستان و بلوچستان بازگشایی شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر فنوج به اسپکه در جنوب این استان پس از فروکش کردن طغیان رودخانه‌های محلی بازگشایی شد.

عبدالرحمن شهنوازی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براثر وقوع بارش‌های رگباری و طغیان رودخانه‌های محلی این مسیر حدود ساعت ۱۲ ظهر روز گذشته بسته شده بود که بعد از فروکش کردن طغیان رودخانه محلی امروز بازگشایی شد.

 وی ادامه داد: همچنان سه مسیر ارتباطی فنوج – کتیج – رمشک، ایرانشهر به جلگه و جلگه به چاه اسحاق در جنوبسیستان و بلوچستان به دلیل طغیان رودخانه‌های محلی و سیلاب بسته است و تااطلاع ثانوی تردد در این مسیرها امکان پذیر نیست.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به تداوم بارندگی‌ها تا اوایل هفته آینده احتمال بسته شدن مسیرهای ارتباطی در جنوب استان وجود دارد.

وی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در زمان بارش و صاعقه افراد از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها، رودخانه‌های فصلی و رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

شهنوازی با بیان اینکه بارش باران از دیشب در نوار ساحلی سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد اظهار داشت: براساس اعلام اداره هواشناسی بیشترین بارندگی در شبانه روز گذشته در زرآباد شهرستان کنارک با ۴۲ و از شهر بندری چابهار نیز با ۲۷ میلی‌متر بارش گزارش شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اطلاعیه‌ جوی نسبت به وقوع بارش در سیستان و بلوچستان مدارس نوبت صبح شهرستان‌های چابهار و کنارک امروز تعطیل اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =