۳ نماینده از پاسخ‌های وزیر اقتصاد قانع شدند

تهران-ایرنا- نمایندگان اهر،پارس آباد و ورزقان از پاسخ‌های فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر کوتاهی بانک مسکن در امهال وام‌های زلزله زدگان منطقه ارسباران قانع شدند.

در ادامه جلسه علنی امروز- دوشنبه- مجلس شورای اسلامی فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی به سوالات بیت الله عبداللهی نماینده اهر و هریس و رضا علیزاده نماینده ورزقان  مبنی بر  اینکه کوتاهی بانک مسکن در امهال وام زلزله زدگان سال ۱۳۹۱ منطقه ارسباران، پاسخ داد.

در نهایت نمایندگان اهر و ورزقان از پاسخ های وزیر به سوال قانع شدند.

بیت الله عبدالهی نماینده اهر و هریس در طرح سوال خود از وزیر اقتصاد گفت: در سال ۱۳۹۱ زلزله ای با ۲۲۹ نفر کشته و ۱۲۵۰ میلیارد تومان خسارت، در منطقه ارسباران به وقوع پیوست، سوال بنده و آقای علیزاده نماینده ورزقان از وزیر اقتصاد پیگیری علت عدم اجرای مصوبه دولت است.

وی افزود: به مردم اعلام شد از سوی دولت تسهیلاتی به آنها پرداخت می شود، اما نه تنها تسهیلات به طور کامل پرداخت نشده است بلکه از دریافت انواع وامهای دیگر مانند وام ازدواج محروم ماندهاند.

عبداللهی با اشاره به انتقاد برخی کارشناسان به مصوبه دولت خاطرنشان کرد: بانک ها به تصمیم دولت اهمیتی نمیدهند و مدعی هستند تا سازمان برنامه و بودجه به آنها تضمین ندهد، تسهیلات مورد نظر اعطا نمیکنند، این در حالی است که آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه طی نامه ای دستور اجرای این مصوبه را به بانکها ابلاغ کرده است.

وی گفت: از دولت انتظار داریم که به مردم زلزله زده منطقه ارسباران که عمدتا از اقشار محروم هستند، توجه بیشتری داشته باشد و ضمن اجرای مصوبه دولت، امکان دریافت وامهای بانکی را برای مردم فراهم کند.

نماینده پارس آباد از پاسخ های دژپسند قانع شد

 نماینده پارس آباد و بیله سوار  پاسخ های فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی واگذاری سهام شرکت های دولتی به بخش خصوصی بدون رعایت تشریفات قانونی قانع شد.

در ادامه جلسه علنی امروز- دوشنبه- مجلس شورای اسلامی فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی سوال شکور پورحسین شقلان نماینده پارس آباد و بیله سوار مبنی بر علت واگذاری سهام شرکت های دولتی به بخش خصوصی بدون رعایت تشریفات و مقررات قانونی و تعدیل قیمت پایه بنگاه ها توسط هیات واگذاری، پاسخ داد.

نماینده پارس آباد و بیله سوار از پاسخ های وزیر به سوال خود قانع شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =