۱۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83587007
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۲ پژوهشگر در استان کرمان تجلیل شدند

کرمان - ایرنا - جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمان در دانشگاه شهید باهنر کرمان با تقدیر از ۵۲ پژوهشگر برتر با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، از این تعداد برگزیده ۳۷ نفر از دانشگاه‌ها و سازمان‌ها و ۱۵ نفر از معلمان و دانش‌آموزان آموزش و پرورش بودند.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان روز دوشنبه در این آیین با اشاره به شیوه‌نامه هفته پژوهش افزود: این شیوه‌نامه روش انتخاب پژوهشگران را به دانشگاه نشان می‌دهد.
حسین نظام‌آبادی‌پور با اشاره به اینکه حدود ۱۲ جلسه تخصصی برای انتخاب پژوهشگر برتر برگزار شد گفت: در فرایند اعتراض نیز به ۲ پرونده رسیدگی شد.
وی با قدردانی از دانشگاه‌های استان تصریح کرد: فن بازار به همت پارک علم و فناوری در کرمان به مدت سه روز برپا است.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان به اهمیت این جشنواره اشاره کرد و گفت: اجباری شدن فرصت مطالعاتی صنعتی برای همکاران پژوهشی یک اتفاق مهم در این حوزه بود تا ضریب نفوذ دانشگاه در صنعت سنجیده شود.
وی با تاکید بر هدفمندکردن استارت آپ در سطح دانشگاه گفت: مهارت‌افزایی دانشجویان نیز در مراکز جوار دانشگاهی با همکاری فنی‌و حرفه‌ای مد نظر دانشگاه است.
نظام‌آبادی‌پور با اشاره به اینکه خوشبختاته طی سال‌های اخیر توجه دانشجویان به سمت جامعه و صنعت بیشتر بوده است گفت: طی سه سال اخیر قراردادها به ۹ میلیارد تومان در حوزه صنعت رسیده که این مهم نشان دهنده این است دانشگاه می‌تواند بخشی از مشکلات صنعت را از طریق پژوهش‌ها انجام دهد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به همکاری دانشگاه با اتاق بازرگانی در راستای حل و فصل مشکلات استان تصریح کرد: در سال‌های آینده این جشنواره می‌توان تعدادی از بزرگان صنعتی که در این عرصه خدمت می‌کنند، معرفی کرد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه طی یکسال گذشته تاکنون ضریب نزدیکی به صنعت بیشتر شده است گفت: هدف پژوهش در نهایت ایجاد خلق ثروت است و امیدواریم پژوهش‌ها به ثروت‌آفرینی در سطح استان محقق شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =