ژاپن آزمایش های موشکی کره شمالی را رصد می کند

پکن- ایرنا- دولت ژاپن می گوید پس از اعلام کره شمالی در مورد اینکه آزمایشی «بسیار مهم» در یک مکان پرتاب موشک انجام داده، از نزدیک اقدامات تحریک آمیز دیگر این کشور را تحت نظر دارد.

تلویزیون دولتی ژاپن روز دوشنبه به نقل از دولت این کشور اعلام کرد به این موضوع مشکوک است که این آزمایش در محل پرتاب ماهواره سوهه مربوط به موشک های بالستیک باشد.

کره شمالی قبلا از این محل برای شلیک آنچه که باور بر آن است موشک های بالستیک دوربرد باشند و همچنین انجام آزمایش های موتور موشک استفاده کرده بود.

یک مقام وزارت دفاع ژاپن می گوید ممکن است کره شمالی آزمایشی برای افزایش برد موشک های بالستیک دور برد انجام داده باشد.

این مقام اشاره کرد که ممکن است پیونگ یانگ سعی بر تضعیف روحیه واشنگتن داشته باشد.

کره شمالی برای دستیابی به پیشرفت در مذاکرات غیرهسته ای سازی برای آمریکا تا آخر سال مهلت تعیین کرده است این کشور همچنین امکان اتخاذ اقدامات متقابل را افزایش داده است.

دولت ژاپن نگران است که ممکن است کره شمالی اقدامات تحریک آمیز بیشتری مانند پرتاب موشک های دیگر انجام دهد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی بامداد روز گذشته (یکشنبه) گزارش داد که پیونگ یانگ یک آزمایش بسیار مهم را در سایت پرتاب ماهواره «سوهه» انجام داده است که نتیجه حاصل از آن می‌تواند جایگاه راهبردی کره شمالی را تقویت کند.

"دونالد ترامپ" رئیس‌ جمهوری آمریکا نیز روز گذشته یکشنبه در واکنش به این آزمایش کره شمالی در توئیت هایی "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی را تهدید کرد در صورتی که «به‌ نحوی خصمانه اقدام کند، همه چیز را از دست می‌دهد».

ترامپ نوشت: کیم جونگ اونگ خیلی باهوش است و اگر به شیوه ای خصمانه اقدام کند در واقع همه چیز را از دست می دهد.

وی در ادامه این توئیت آورد: وی (رهبر کره شمالی) با من در سنگاپور، یک توافق قدرتمند در زمینه خلع سلاح اتمی امضا کرد او نمی خواهد روابط ویژه اش با رئیس جمهوری ایالات متحده را از دست بدهد یا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر مداخله کند.

ترامپ در توئیت دیگری ادامه داد: کره شمالی تحت رهبری "کیم جونگ اون" از پتانیسل اقتصادی فوق العاده ای برخوردار است؛  اما باید همانطور که قول داده است، خلع سلاح اتمی شود ناتو، چین، روسیه، ژاپن و همه دنیا در مورد این موضوع، متحد هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha