۱۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۳
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83586839
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ شهرستان خراسان رضوی بارانی شد

مشهد- ایرنا- باران از شب گذشته تاکنون در ۱۳ شهرستان استان خراسان رضوی باریده است که بیشترین میزان آن در کاشمر با ۱۸ میلی‌متر گزارش شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: پس از کاشمر بیشترین بارش در شهرستان‌های خواف و تربت حیدریه به ترتیب با ۱۰ و ۹ میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.

مرتضی اثمری افزود: طی این مدت بارش باران در شهرستان‌های سبزوار، چناران، مشهد، نیشابور، گناباد، تربت جام، فریمان، جغتای، بردسکن و تایباد هم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه بارش باران و برف در خراسان رضوی به طور متناوب تا پایان هفته جاری تداوم دارد ادامه داد: در نواحی مرتفع و کوهستانی استان طی این مدت شاهد بارش برف هستیم و وزش باد به نسبت شدید نیز طی این مدت در استان تداوم دارد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی از احتمال آبگرفتگی در نیمه جنوبی خراسان رضوی به ویژه جنوب غربی استان بر اثر بارش‌های پیش‌بینی شده خبر داد و گفت: طی این مدت کولاک برف در نواحی کوهستانی و تشکیل مه و کاهش دید افقی هم پیش‌بینی‌ شده است.

اثمری با اشاره به کاهش تدریجی دمای هوا در خراسان رضوی طی روزهای آینده افزود: بیشینه دمای امروز مشهد ۱۳ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که به تدریج کاهش یافته و تا روز پنج شنبه هفته جاری به ۹ درجه می‌رسد.

وی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای صفر درجه و سبزوار با بیشینه دمای ۱۹ درجه به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرستان‌های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

او اضافه کرد: طی این مدت بیشترین شدت وزش باد در شهرستان تایباد با سرعت ۵۸ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =