پیام‌های قرآنی گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآن بازخوانی شود

تهران- ایرنا- معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازخوانی مبانی و پیام های قرآنی مربوط به طرح‌های گام دوم انقلاب را در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم خواستار شد.

به گزارش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عبدالهادی فقهی زاده در اولین نشست تخصصی شورای طرح و برنامه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: ما باید بصورت جدی بر روی طرح‌های گام دوم انقلاب و مبانی قرآنی و پیام‌های قرآنی آن، در زمینه هنر، سبک زندگی، اخلاق و معنویت، اعتماد ملی کار کنیم و باید به بازپروری و بازخوانی آن در این جلسه بپردازیم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست با حضور صاحبنظران گفت: شورا باید نقشی فعال در طراحی و اجرای طرح ها و نیازسنجی های برنامه ای داشته و برای دستیابی به این هدف ضروری است که کارگروهی تشکیل شود تا به بررسی طرح ها و نیازهای جدید و متناسب با تحولات روزآمد در سطح فرهنگی ملی و بین المللی جهان اسلام بپردازد.

معاون وزیر فرهنگ اضافه کرد: در صورت تحقق چنین امری پیشنهادات مطروحه پس از بررسی مقدماتی در این کارگروه برای بررسی نهایی به این شورا ارائه گردیده و تصمیم نهایی در باره کیفیت و چگونگی انجام آن و انتخاب مجریان قدرتمند تصمیم گیری شود.

فقهی زاده افزود: این کارگروه موظف خواهد بود طرح ها را از موسسات قرآنی و مردم نهاد و شخصیت های صاحبنظر اخذ کرده و پس از نیازسنجی برنامه ای، آن را به این جلسه ارائه کند و سپس در این جلسه به طرحهای داخلی و بیرونی پرداخته شود.

اولین نشست تخصصی شورای طرح و برنامه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با موضوعات بررسی آئین نامه داخلی شورای طرح و برنامه، روندنمای تصویب طرح و برنامه، روندنمای تصویب طرح ها، قالب ارائه طرح ها، در سالن جلسات معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۱۳ آذرماه سال جاری برگزار شد.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در اواسط اردیبهش‌ماه هم‌زمان با مه مبارک رمضان در تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha