۱۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۶
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83586789
۰ نفر

برچسب‌ها

تنها جایگاه سی ان جی گناوه و صف طویل خودروها

گناوه - ایرنا - هم اکنون تنها یک جایگاه فعال عرضه سوخت سی ان جی در شهرستان گناوه وجود دارد که روزانه با صف‌های طویل خودروهای گازسوز مواجه می‌شود.

 صف‌های تشکیل شده خودروها در مقابل تنها جایگاه موجود سی ان جی در گناوه که از زمان اجرایی شدن طرح اصلاح قیمت بنزین افزایش یافته، موجب مشکلات ترافیکی و معطل ماندن زیاد رانندگان شده‌است.

برای برون رفت از این مشکل  می‌طلبد در وهله اول دیگر جایگاه‌ غیرفعال این شهر  مجدد راه‌اندازی و سپس ایستگاه‌های جدیدی نیز  احداث شود.

از سویی از زمان آغاز اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، روند گازسوزکردن خودروها در این شهر افزایش یافته و همین امر نیز مزید بر علت شلوغی تنها جایگاه فعال این شهرستان شده‌است.

با توجه به گردشگرپذیربودن شهر گناوه و قرار گرفتن در مسیر ارتباطی شمال و جنوب  استان بوشهر با دیگر استان‌های همجوار، خودروهای عبوری و مسافران ورودی به این بندر نیز به این جایگاه مراجعه و برای دریافت سوخت  باید معطل بمانند.

 یک جایگاه سی ان جی در بیرون از شهر گناوه وجود دارد که مدتی فعال و هم اینک غیرفعال و رها شده و  ضرورت دارد در این مقطع که جایگاه کنونی با شلوغی بیش از حد خودروها مواجه است، مسئولان مربوطه در راه‌اندازی مجدد آن  هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

یکی از رانندگان گفت: تنها یک واحد جایگاه سوخت سی ان جی در این شهرستان در حال فعالیت است و سوخت‌گیری خودروها با مشکل و اتلاف وقت زیاد در صف‌های طولانی انجام می‌شود.

کریم قنبری افزود: شهری نظیر گناوه که از شهرهای گردشگرپذیر است باید دارای چندین جایگاه سوخت گاز باشد و انتظار داریم مسئولان نگاه و توجه خاصی در افزایش جایگاه کنند.

یک راننده آژانس کرایه‌ای نیز گفت:  جایگاه‌  فعلی عرضه سوخت سیی ان جی جوابگوی نیاز خودروهای موجود و خودروهایی که روزبه ‌روز به تعداد آن افزوده می‌شود، نیست.

حسن بهروزی افزود:  کمبود جایگاه در این شهر بخوبی احساس و به مشکل اساسی تبدیل شده و رانندگان باید مدت زمان زیادی را در صف معطل بمانند.

دیگر راننده گناوه‌ای که برای دریافت سوخت به تنها جایگاه فعال گناوه مراجعه کرده بود، گفت: باتوجه به اینکه تعداد خودروهایی که از سوخت سی ان جی استفاده می‌کنند روز به روز بیشتر  و بسیاری از مردم نیز  با  اجرایی شدن طرح افزایش نرخ بنزین  اقدام به گاز سوز کردن خودروها می‌کنند ، ضرورت دارد که جایگاه‌های دیگری در شهر احداث شود.

محسن بیژنی افزود: اگرچه احداث جایگاه جدید سوخت زمان بر خواهد بود، فعال کردن دیگر جایگاه سوخت سی ان جی در این شهر که هم اینک غیر فعال است راهکاری برای حل مشکل بوجود آمده است که امیدواریم هرچه زودتر محقق شود.

گناوه قابلیت  افزایش جایگاه سوخت سی ان جی را دارد

معاون اجرایی  شهرداری گناوه گفت: شهرستان گناوه بلحاظ موقعیت گردشگری و تجاری ظرفیت افزایش حدود ۳ جایگاه  جدید سوخت سی ان جی را دارد.

کرامت الله طاهری افزود: جایگاه عرضه سوخت سی ان جی کنونی شهر گناوه که متعلق به شهرداری است و به بخش خصوصی واگذار شده ناکافی است و باعث شده تا روزانه صف‌های طویلی ایجاد شود.

وی اظهار داشت: شهرداری گناوه یک جایگاه دیگر نیز در محدوده شهر و نزدیک مرقد سیدرضا دارد که هم اینک بدلیل مشکل فنی و خرابی قطعه فعال نیست که پس از تعمیر راه‌اندازی خواهد شد.

جایگاه غیرفعال سی ان جی گناوه زودتر راه‌اندازی شود

رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گناوه گفت: باتوجه به اینکه جایگاه فعلی سوخت سی ان جی  جوابگو نیست، جایگاه دوم که دچار نقص فنی و شهرداری متولی آن است هرچه زودتر راه اندازی شود.

وهاب تنگسیری افزود: این شرکت تنها بر فعالیت جایگاه سی ان جی نظارت دارد و رفع نواقص فنی بر عهده شهرداری است.

وی گفت: جایگاه دوم سی ان جی شهر گناوه که از بزرگترین جایگاه‌های استان و در اختیار شهرداری است قطعه‌ای از آن خراب شده که با پیگیری‌های بعمل آمده با آن مجموعه به احتمال زیاد تا پایان هفته جاری با خریداری و نصب آن، راه اندازی خواهدشد.

ایستگاه جدید سی ان جی در گناوه لازم است

معاون امور عمرانی فرمانداری گناوه گفت: باتوجه به موقعیت  و نیاز مبرم این شهرستان، در کنار تسریع شهرداری در راه‌اندازی ایستگاه دوم عرضه سوخت شهر گناوه که دچار نقص فنی و غیرفعال است، بهره‌مندی در مسیرهای ارتباطی به گناوه و بندرریگ از ایستگاه سوخت سی ان جی نیز یک ضرورت است.

سروش گرمسیری نژاد افزود:  ر جایگاه‌های عرضه سوخت بنزین شهرستان بویژه در ورودی شهر گناوه این امکان وجود دارد که صاحبان آن مکانی برای ایجاد ایستگاه خودروهای گازسوز در نظر بگیرند.

شهرستان ساحلی و گردشگرپذیر شهرستان گناوه در ۱۲۰ کیلومتری شمال مرکز استان بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =