لغزندگی جاده‌ها در پی بارش برف و باران

بجنورد- ایرنا- بارش برف و باران که از نخستین ساعات بامداد روز دوشنبه در بیشتر مناطق خراسان شمالی آغاز شده، جاده‌های این استان را لغزنده کرده است.

 اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اعلام کرد: هم اکنون با وجود بارش برف و باران، تردد خودروها در محورهای استان عادی است و مشکل خاصی گزارش نشده است.

براساس گزارش این اداره کل، هم اکنون وضعیت جوی در تمامی محورهای استان ابری است که بارش ها در مناطق کوهستانی به صورت برف گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خراسان شمالی هم جوی ناپایدار برای امروز و فردا برای استان پیش بینی کرده است، با توجه به رگباری بودن بارش ها، سیلابی شدن مسیل ها بویژه در نیمه شمالی استان دور از انتظار نیست.

این اداره کل همچنین اعلام کرد که از فردا کاهش 6 تا هشت درجه ای دما در استان رخ می دهد.

پلیس راه خراسان شمالی هم اعلام کرد: اکنون در محورهای مختلف استان بارندگی گزارش شده و سطح جاده ها لغزنده است و از این رو رانندگان باید نسبت به رعایت قوانین رانندگی جدیت بیشتری داشته باشند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

طول راه های خراسان شمالی بدون احتساب راه های روستایی، یکهزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱,۵۴ درصد از راه های کشور را به خود اختصاص داده و از این لحاظ در رتبه ۲۵ کشور قرار دارد.

طول راه های روستایی استان هم چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه های روستایی کشور را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =