سناتور آمریکایی سعودی‌ها را عامل حوادث تروریستی علیه آمریکا دانست

تهران- ایرنا- «رند پال» سناتور جمهوریخواه یکشنبه شب در توییتی، عربستان سعودی را مسؤول اتفاقات تروریستی علیه آمریکا دانست.

به گزارش المیادین، پال در صفحه توئیتری خود نوشت: ۱۵ سعودی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱  به ما حمله می کنند؛ دولت سعودی یک روزنامه نگار آمریکایی را به قتل می رساند؛ یک خلبان سعودی در دوره آموزشی سه سرباز ما را می کشد.

وی ادامه داد: آیا کسی می تواند نقطه مشترک را تشخیص دهد؟ برداشت من این است که زمان توقف فروش تسلیحات و آموزش سعودی ها فرا رسیده است.

پیش از این نیز "مت گیتس" نماینده جمهوریخواه ایالت فلوریدا و سناتور "لیندسی گراهام" گفته بودند با توجه به اینکه یک شهروند سعودی با تیراندازی در پایگاه هوایی فلوریدا باعث کشته شدن تعدادی از کارآموزان در این پایگاه شد، پنتاگون باید موقتاً آموزش نیروهای سعودی را متوقف کند.  

"مارک اسپر" وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه در پی تیراندازی اخیر به یک پایگاه هوایی در فلوریدا، خبر تشدید تدابیر امنیتی در پایگاه‌های این کشور را اعلام کرد.  

سخنان اسپر به حادثه روز جمعه در پایگاه هوایی نیروی دریایی آمریکا در فلوریدا اشاره داشت که در جریان آن، یک شهروند عربستانی این پایگاه را به گلوله بست و بر اثر آن چهار نفر از جمله عامل تیراندازی کشته و هشت تن زخمی شدند.  

وزیر دفاع آمریکا گفت که از مقام‌های ارشد دفاعی آمریکا خواسته است؛ از همه اقدامات احتیاطی لازم برای تضمین امنیت تأسیسات نظامی این کشور اطمینان حاصل کنند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =