۱۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۰
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 83586692
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح جامع ایمنی بازار اصفهان به زودی نهایی می‌شود

اصفهان- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از برگزاری جلسه طرح جامع ایمنی بازار اصفهان با حضور نهادهای امدادی، خدماتی و فرهنگی در استانداری خبر داد.

منصور شیشه فروش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در جلسه مدیریت بحران به منظور ایمنی بازار مقرر شد تا اداره برق استان با همکاری اصناف مکان‌هایی را برای نصب سه پست برق برای ایمنی شبکه‌های داخلی برق بازار ایجاد کند.

وی اظهارداشت: همچنین تامین و تعبیه ۱۵ شیر هیدرات برای تامین آب آتش نشانی در مواقع اضطراری توسط شرکت آب و فاضلاب در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان یادآور شد: مقرر شد تا با همکاری اتاق اصناف شارژ کپسولهای آتش‌نشانی در بناهای میراث فرهنگی انجام شود.

وی سبک‌سازی بام مغازه‌های بازار را از بار اضافی و نخاله با همکاری و پیگیری معاونت شهرسازی شهرداری اصفهان برای ایمنی سازه‌های بازار از دیگر مصوبات این جلسه برشمرد.

شیشه فروش بیان کرد: مقرر شد تا معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری برای ایمنی ترافیک و دسترسی آسان در سطح شهر امکان تخلیه اضطراری و امدادی ماشین های آتش‌نشانی و اورژانس را در مسیرهای مختلف مشخص کند.

اصفهان نیز همانند دیگر شهرهای ایران، بازار بزرگ قدیمی و سنتی دارد که به اعتقاد کارشناسان امر در بین بازارهای جهان اسلام کمتر بازاری است که بتواند با او همطرازی و برابری کند.

بازار اصفهان یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین بازارهای خاورمیانه است.

این بازار بزرگ دارای مغازه‌ها و دکان‌هایی است که ۴۰۰ سال قدمت دارد که به دوران حکومت صفویه مربوط است که در زمان گذشته به خصوص در سه دوره آل بویه، سلجوقیان و صفویه امکان رقابتی سالم را برای هنرمندان، صنعتگران، صاحبان در مشاغل مختلف فراهم کرد و باعث پیشرفت و شکوفایی مردم و شهر شده بود و این نقش و کارکرد آن همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =