پنج نفر به جمع لرستانی های داوطلب ورود به مجلس اضافه شدند

خرم آباد - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: پنج داوطلبی که در مهلت قانونی ثبت نام کرده اما مدارک و نام نویسی آنها در سامانه تایید نشده بود؛ به جمع نهایی داوطلبان استان اضافه شدند.

محمود ثمینی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به داوطلبان حوزه انتخابیه  بروجرد یک مرد و یک زن؛ دورود - ازنا یک مرد و سلسله - دلفان نیز یک مرد و یک زن  ااضافه شده و  اکنون داوطلبان بروجرد ۷۵ نفر؛ دورود و ازنا ۴۸ و سلسله و دلفان ۴۰ نفر می باشد.

معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: تا صبح امروز یکشنبه  تعداد داوطلبان نسبت به دوره دهم مجلس، ۳۳ درصد افزایش یافته اما درصد ترکیب جنسیتی آنها همانند دوره گذشته ۹۳درصد (۳۷۱ نفر) مردان و هفت درصد (۳۰ نفر) زنان است.

وی با بیان اینکه تا این مدت  ۱۰۵ نفر از ثبت نام شدگان دارای سابقه داوطلبی بودند افزود:‌در مجموع ۱۰۵ نفر(‌۹۴ مرد، ۱۱ زن) برای حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره‌ چگنی، ۷۳ نفر در حوزه انتخابیه بروجرد (‌۶۴ مرد، ۹ زن)،  ۳۶ نفر در حوزه انتخابیه الیگودرز (‌۳۵ مرد، یک زن)، ۴۷ نفر در حوزه انتخابیه دورود و ازنا (‌۴۶ مرد، یک زن)، ۳۱ نفر حوزه انتخابیه پلدختر (‌۲۸ مرد، سه زن)، ۳۸ نفر حوزه سلسله ودلفان (‌۳۷ مرد، یک زن)و ۷۱ نفر (‌۶۷مرد، چهار زن) نیز برای حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان ثبت‌نام کردند.

وی تصریح کرد: ۷۴ درصد شامل ۲۹۶ نفر برای نخستین بار و از ۹ نماینده فعلی استان در مجلس شورای اسلامی، هفت نفر ثبت نام کرده اند.

ثمینی با بیان اینکه فرآیند تشکیل هیات های اجرایی در حال اتمام است اضافه کرد: در مجموع ۴۰۸ نفر داوطلب نمایندگی مردم لرستان در مجلس شده اند که تاکنون مشخصات۴۰۶ نفر ثبت نهایی شده و در صورت ثبت نهایی مابقی افراد، تعداد آنها به شمار داوطلبان افزوده خواهد شد.

لرستان ۹ نماینده در خانه ملت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =