باید به دانشجویان فرصت بیان اندیشه‌هایشان را داد

‌مشهد- ایرنا- مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان گفت: اگر به دانشجو - معلم‌های دانشگاه فرهنگیان فرصت ابراز اندیشه و افکار در قالب قانون و مقررات را ندهیم به تعلیم و تربیت خیانت کرده‌ایم.

حجت الاسلام ‌سید امین الله دادگر یکشنبه شب در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر در دانشگاه فرهنگیان مشهد افزود: اگر فرصت ابراز اندیشه و افکار به دانشجو معلمان داده نشود این افکار در سینه آنها می ماند و در کلاس بر سر و ذهن دانش آموزان فرو می آید.
وی ادامه داد: باید قانون را بشناسیم و حقوق قانونی خود را مطالبه کنیم و کرسی های آزاد اندیشی هم وقتی با مجوز برگزار و تندترین مطالب هم در آنها بیان شود هیچ نهادی نمی‌تواند مشکلی ایجاد کند.
مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان با اشاره به سرانه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هم گفت: کم بودن این سرانه نسبت به دیگر دانشگاه‌ها به این دلیل است که این دانشگاه در ذیل آموزش و پرورش قرار دارد اما رییس سازمان برنامه و بودجه قول داده است که سال آینده بودجه دانشگاه فرهنگیان به وزارت علوم منتقل شود.
دادگر افزود: مجموع بودجه دانشگاه فرهنگیان در کشور  ۶ هزار و ۴۰۰  میلیارد ریال است که به اندازه بودجه یک دانشگاه شهید چمران یا دانشگاه سمنان است و این وضعیت موجب غصه و درد است و این تبعیض ها باید حل شود.
وی در خصوص فعالیت‌های انجام شده برای دانشگاه فرهنگیان هم اظهار داشت: تفاهم نامه ای با ۶۰ نفر از خیّران تهرانی منعقد شده تا این افراد برای این دانشگاه هم گام‌هایی را بردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =