قیس خزعلی: امارات و عربستان بابت دخالتهای شان بهای سنگینی پرداخت می‌کنند

تهران- ایرنا- «قیس خزعلی» دبیرکل عصائب اهل حق عراق روز یکشنبه به امارات و عربستان هشدار داد که به خاطر دست داشتن در کشتار مردم این کشور و دخالتهای‌شان بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، خزعلی با اشاره به کشته شدن شماری از معترضان عراقی در جریان تظاهرات اخیر در این کشور، گفت: آمریکا و اسرائیل در کشتار عراقی ها دست داشتند و خون این مردم به گردن آمریکاست و بزودی زمان انتقام‌گیری از آمریکا و اسرائیل و سپس امارات متحده عربی و عربستان سعودی فرا خواهد رسید.

وی همچنین از نوع ساختار سیاسی این کشور انتقاد کرد و گفت: نظام سیاسی اگر که نظام پارلمانی بماند، اصلاح واقعی محقق نخواهد شد.

دبیرکل عصائب اهل حق اضافه کرد: بر کسی پوشیده نیست که گروه های تخریبگری وجود دارند که می خواهند کشور را ویران کنند.

خزعلی افزود: مرجعیت دینی بارها درباره دخالت های خارجی صحبت کردند و اینکه می خواهند در امور کشور دخالت کنند و باید نسبت به آنها هوشیار بود و در مقابل آنها ایستاد.

پایتخت عراق و به دنبال آن هفت استان مرکزی و جنوبی دیگر این کشور از مهرماه گذشته صحنه برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به فساد و مشکل بیکاری و ضعف خدمات عمومی است اما برخی عوامل که از آنها به نفوذی ها و عوامل خارجی یاد شده، این تظاهرات را به خشونت و درگیری با نیروهای دولتی و تخریب اموال و دارایی های عمومی و خصوصی کشاندند.

به گفته کارشناسان، برخی عوامل خشونت‌زا نمی خواهند شرایط طبیعی به عراق باز گردد و قصد دارند با ایجاد حوادث خونین، به تحریک تظاهرکنندگان و آشوب افکنی در کشور عراق دامن بزنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =