شبکه قرآن میزبان بزرگترین مسابقه استعدادیابی قرآنی

تهران- ایرنا- مسابقه تلویزیونی اسراء که از آن به عنوان بزرگترین مسابقه استعدادیابی قرآنی یاد می‌شود، روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

به گزارش شبکه قرآن و معارف سیما فصل نهم مسابقه تلویزیونی اسرا، به منظور هنرنمایی قاریان نوجوان و جوان از ساعت ۲۰ روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه به روی آنتن می‌رود و تکرار آن نیز ساعت ۱۵ روزهای زوج خواهد بود.

در این دوره از مسابقه داوران نسبت به دوره قبل تغییر کرده و ترکیبی از داوران جوان و با تجربه که هر کدام صاحب عناوین متعددی در مسابقات قرآن نیز هستند، حضور دارند. 

علی اکبر ملکشاهی، حامد ولی زاده و مهدی غلام‌نژاد تیم داوری این دوره را تشکیل می‌دهد. 

ملکشاهی سال ۱۳۷۴ رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن ایران را به دست آورده و علاوه بر آن رتبه نخست مسابقات قرآن جانبازان کل کشور در سال ۱۳۷۱ را نیز در کارنامه خود دارد. حامد ولی زاده نیز سال ۱۳۸۹ رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان و سال ۱۳۹۵ نیز رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران را کسب کرده است.

همچنین مهدی غلام‌نژاد سال ۱۳۹۷ رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان را کسب کرده است. وی در مسابقات بین‌المللی قرآن کشورهای ایران، روسیه،کویت و ترکیه نیز حضور داشته و رتبه‌های ممتازی را به دست آورده است. 

در فصل نهم این مسابقه شرکت کنندگانی از ۲۵ استان کشور حضور داشته و در  دو بخش بالای ۱۶ سال و زیر ۱۶ سال رقابت خود را برگزار می‌کنند. این شرکت کنندگان در سه رشته قرائت تقلیدی به سبک استاد عبدالباسط، استاد منشاوی و استاد مصطفی اسماعیل به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

پیش‌بینی می‌شود از هر رشته ۱۲ نفر راهی فینال مسابقات شوند.

کار ضبط سری جدید مسابقه تلویزیونی اسراء از هفته گذشته آغاز شده و زمانبندی ضبط آن نیز روزهای پنج‌شنبه و جمعه هر هفته خواهد بود.

اجرای سری نهم مسابقه اسراء را سیدوحید مرتضوی، بر عهده دارد، وی همچنین تهیه کننده این مسابقه تلویزیونی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =