۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۱
کد خبرنگار: 2047
کد خبر: 83586605
۰ نفر

برچسب‌ها

موافقتنامه حمل و نقل دریایی بین ایران و عمان امضا شد

تهران-ایرنا- موافقتنامه حمل و نقل دریایی و کشتیرانی تجاری بین ایران و عمان امضا شد.

موافقتنامه حمل و نقل دریایی و کشتیرانی تجاری ایران و عمان عصر امروز (یکشنبه) به امضای «محمد اسلامی»، وزیر راه و شهرسازی ایران و «علی بن مسعود السونادی»، وزیر تجارت و صنعت عمان رسید.

بر این اساس دو کشور ایران و عمان برای همکاری دوجانبه درباره حمل‌ونقل کالایی و تجارت دریایی و استفاده متقابل از فضای بندرها و پس کرانه‌های یکدیگر برای تبادل کالا و خدمات توافق کردند. همچنین دو کشور در زمینه تجارت دو سویه خصوصا در آب‌های آزاد با یکدیگر توافق کردند.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این مراسم با اشاره به رابطه سیاسی دو کشور از دیرباز گفت: ایران و عمان از گذشته تاکنون روابط اقتصادی و سیاسی خوبی را تجربه کرده‌اند و هر دو کشور عزم جدی برای گسترش روابط اقتصادی دارند.

وی برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران را فرصت مناسبی برای همکاری در خصوص حمل و نقل دریایی خواند.

وزیر راه و شهرسازی درباره دستاوردهای این کمیسیون تصریح کرد: تفاهم در حوزه‌های بازرگانی و تجاری، گسترش گردشگری و توریسم سلامت حاصل برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور است.

به گفته وی دو کشور امروز توافق کردند تا شرکت‌های ایرانی که مایل به صدور خدمات فنی و مهندسی به عمان هستند، فضای کار بیشتری بدست آورند.

اسلامی با اشاره به پرواز مستقیم چند شرکت هواپیمایی ایرانی به عمان و پروازهای ایرلاین‌های عمان به ایران، ابراز امیدواری کرد عمان با توجه به علاقه دو شرکت هواپیمایی ایران ایر و ماهان برای پرواز به شهرهای این کشور، با درخواست مجوز پروازهای این شرکت‌ها به فرودگاه‌های عمان موافقت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =