پرنده دلیجه به طبیعت آستارا بازگردانده‌ شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یک قطعه پرنده دلیجه مصدوم پس از مداوا در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش این شهرستان، به آغوش طبیعت بازگردانده‌شد.

مصطفی فلاح روز یکشنبه اظهار کرد: این پرنده مصدوم از ناحیه بال، هفته قبل توسط یکی از دوستداران محیط زیست در حوالی روستای کشفی آستارا کشف و به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شده بود و بعد از یک هفته مداوا امروز آزاد شد.

وی از شهروندان و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده هرگونه پرنده مصدوم و زمین گیر، آن را به واحدهای محیط بانی یا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا تحویل دهند.

وی افزود: مرکز درمانی پناهگاه حیات وحش در بخش لوندویل آستارا با یک دامپزشک و دو همیار تجربی فعال است و پرندگانی نظیر پلیکان، قو، شکاری، حواصیل، اگرت، باکلان بزرگ، مرغابی سرسبز، خوتکا و جغد در آن مداوا شده اند.

دلیجه در زیستگاه های مختلفی به سر می برد و با پرهای قهوه ای و خال های تیره از پرندگان شکاری و از تیره شاهینیان به شمار می رود.

شهرستان مرزی آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و به خاطر داشتن تالاب ها و مناطق جنگلی و جلگه ای، از تنوع حیات وحش برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =