معاون فرماندار آستارا بر پژوهش‌های توسعه‌محور تاکید کرد

آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا تدوین طرح‌های پژوهشی و فناورانه در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی را به منظور توسعه این شهرستان خواستار شد.

کامبیز لقمانی مقدم روز یکشنبه در جلسه هماهنگی هفته پژوهش در فرمانداری آستارا اظهار کرد: پژوهش و تحقیق از عوامل موثر در پیشرفت جوامع بشری و موتور محرکه فعالیت های علمی است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: توسعه همه جانبه بدون بهره گیری مناسب از یافته های پژوهشی ممکن نخواهد بود و نظام تعلیم و تربیت در شناسایی و شکوفایی استعدادهای پژوهشگر نقش مهمی دارد و ایجاد بستر پژوهش در مدارس و دانشگاه ها ضروری است.

وی بیان کرد: رکن اصلی مدرسه، مرکز علمی و دانشگاهی پژوهش و کارهای تحقیقاتی است و موفقیت های جامعه بشری در علم، فناوری، تولیدات علمی و اختراعات از ثمرات تحقیق و پژوهش دانشمندان و عالمان است.

لقمانی مقدم گفت: تا پایان هفته جاری نمایشگاه دستاورد های فناوری و پژوهش در سالن معراج اداره ارشاد آستارا برگزار و از پژوهشگران برتر این شهرستان در سالن شهرداری تجلیل خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم گفت: با بهره گیری از ظرفیت عظیم استعدادهای مدارس، می توان برنامه های علمی را پیگیری کرد و در این راستا مدیران و معلمان مدارس باید همکاری کنند.

سجاد موسوی افزود: پویایی جامعه با تحقیق و پژوهش امکان پذیر است و نیاز به پژوهش و پژوهشگر، بیش از پیش احساس می‌شود و اجرای برنامه‌های پژوهشی در مدارس، روحیه تحقیق را در کودکان و نوجوانان نهادینه خواهد کرد.

۲۲ تا ۲۹ آذرماه هفته پژوهش است.

شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =