کشف بیش از ۶۲ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- با تلاش ماموران انتظامی و دریابانی استان هرمزگان در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان‌های بندرعباس و بوموسی ، انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۶۲ میلیارد ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان عصر یکشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: با تلاش ماموران انتظامی بندرعباس یک محموله لاستیک قاچاق شامل دو هزار و ۴۰۰ حلقه لاستیک و تیوپ کشف شد.

سردار غلامرضا جعفری در تشریح این خبر بیان داشت:  مأموران انتظامی مستقر در ایست و بازرسی شهید میرزایی شهرستان بندرعباس، حین کنترل خودروهای محور خروجی از بندرعباس به یک دستگاه کامیون کانتینردار مشکوک شده و آن را جهت بررسی به داخل یگان منتقل کردند.

وی افزود : پس ازبررسی بارنامه ، پته گمرکی و پایش سیستمی مشخص شد وزن بار در اسناد و مدارک گمرکی ارائه شده با وزن کانتینر مغایرت دارد که در بازرسی دقیق از خودرو ۲ هزار و ۴۰۰ حلقه لاستیک و تیوپ بدون مدارک و بارنامه گمرکی معتبر کشف شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان، ارزش محموله کشف شده را بنا به نظر کارشناسان ۴۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد : در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

سردار جعفری پدیده قاچاق را تهدید امنیتی و اقتصادی بزرگی برای کشور و استان دانست و از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه بی‌نظمی و فعالیت مجرمانه قاچاقچیان و افراد سودجو ، از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، نیروی‌انتظامی را در امر مبارزه جدی و قاطعانه با پدیده قاچاق، یاری کنند.

۲۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در بوموسی کشف شد

فرمانده دریابانی استان هرمزگان از توقیف یک فروند موتورلنج صیادی حامل بیش از ۲۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در بوموسی خبر داد.

سرهنگ حسین دهکی یکشنبه با اعلام این خبر گفت: در پی ارتقای امنیت مرزها و برخورد قانونی با مخلان اقتصادی کشور، طرح مبارزه با قاچاق کالا در مرزهای دریایی استان هرمزگان اجرا شد.

وی افزود: دریابانان بوموسی در اجرای این طرح، موفق شدند یک فروند شناور صیادی حامل کالای قاچاق را در دریا شناسایی و متوقف کنند.

سرهنگ دهکی بیان داشت: مأموران دریابانی بوموسی در بازرسی از این شناور، ۴۲۷ دستگاه تلفن همراه، ۲ عدد رینگ خودرو، یک فروند موتور قایق ۸۵ اسب بخار، ۴۸ دستگاه تلویزیون و برخی اقلام دیگر را کشف کردند.

سرهنگ دهکی ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بر اساس اعلام نظر کارشناسان ۲۲ میلیارد و ۲۲۶ میلیون ریال عنوان کرد.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان با اشاره به اینکه کالاهای کشف شده خارج از مجوز قانونی بارگیری شده بود، گفت: در این رابطه سه نفر متهم دستگیر و پس تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =