بسته‌های فرهنگی در خوابگاه‌های شهر تهران توزیع شد

تهران - ایرنا - مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: همزمان با هفته دانشجو، بسته‌های فرهنگی در خوابگاه‌های دانشجویی شهر تهران توزیع شد.

محمدهادی عسکری شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: توزیع کتابچه‌هایی با سه عنوان «زیست دانشجویی در تهران»، «نقشه شهر تهران» و «تقویم دانشگاهیان سال تحصیلی ۹۸-۹۷» با مشارکت دانشگاه‌ها در سطح خوابگاه‌های دانشجویی شهر تهران انجام شد.
وی افزود: با توجه به اینکه سالانه عده زیادی از دانشجویان جهت تحصیل در شهری غیر از محل سکونت خود وارد دانشگاه می‌شوند، در وهله اول تجربه زندگی جدید خوابگاهی را به دست می‌آورند و در وهله دوم، لازم است خود را با فرهنگ و شیوه زندگی در شهر جدید منطبق سازند.

عسکری گفت: از این رو، کتابچه «زیست دانشجویی در تهران» توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با همکاری سازمان بین‌المللی دانشگاهیان و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تدوین و منتشر شده است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: به منظور برخورداری دانشجویان از محتوای این کتاب و به مناسبت هفته دانشجو، نمایندگان سازمان بین‌المللی دانشگاهیان با همکاری مسوولان دانشگاه‌ها نسبت به توزیع این کتابچه در خوابگاه‌های دانشگاه‌های صنعتی شریف، الزهرا (س)، شهید بهشتی، تربیت مدرس، تربیت دبیر شهید رجایی و خواجه‌نصیرالدین طوسی اقدام کردند.
وی تاکید کرد که امکان دریافت نسخه الکترونیکی کتابچه «زیست دانشجویی در تهران» از طریق بخش کتاب‌های الکترونیکی به نشانی www.isic.ir/ebooks امکانپذیر است.

به گزارش ایرنا، هفته دانشجو از روز گذشته ۱۶ آذر به مدت یک هفته در دانشگاه ها برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =