افزایش نقل و انتقال وسایل نقلیه دست دوم در ۸ ماه سالجاری

تهران- ایرنا- رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: طبق آمارهای ۸ ماه اول سال‌ جاری نقل و انتقال موتور سیکلت و خودروهای دست دوم افزایش یافته است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی محمدی با اعلام این خبر افزود: در ۸ ماه اول  سال جاری در سطح کشور نقل و انتقال خودرو نسبت به سال گذشته افزایش ۶ درصدی را نشان می دهد و همچنین خودروهای نوشماره وارداتی با کاهش ۴۶ درصدی مواجه بوده است.

وی اضافه کرد: شماره گذاری خودروهای نوشماره تولید داخل در ۸ ماهه نخست سال جاری نسبت به  مدت مشابه سال گذشته نشانگر کاهش ۱۵ درصدی  است.

سرهنگ محمدی در خصوص آمار شماره گذاری موتورسیکلت، اظهار داشت: نقل وانتقال موتورسیکلت ها در ۸ ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی در ادامه افزود: بیشترین فراوانی موتورسیکلت به ترتیب مربوط به تهران بزرگ  ، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان است و کمترین فراوانی نیز به ترتیب مربوط به استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، اردبیل، چهارمحال وبختیاری و خراسان جنوبی است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا افزود با اشاره به آمار خودروهای فعال در کشور اظهار کرد: در سطح کشور ۲۱ میلیون و ۷۷۸ هزار دستگاه خودروی فعال و پلاک نصب شده  داریم که از این تعداد، بیش از ۴ میلیون و ۲۱۹ هزار خودرو در تهران هستند.

وی ادامه داد: بیشترین فراوانی خودرو به ترتیب مربوط به تهران بزرگ، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان است و کمترین فراوانی نیز به ترتیب مربوط به استان های کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =