سه میلیون متر مربع از معابر مشهد از ابتدای امسال آسفالت شده‌ است

مشهد- ایرنا- معاون عمران و حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: از ابتدای امسال تاکنون افزون بر۹۰ درصد از تعهد سه میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربعی آسفالت و بهسازی معابر مشهد در سال جاری، انجام شده و مابقی نیز تا پایان آذر ماه به انجام می‌رسد.

خلیل الله کاظمی روز یکشنبه با حضور در مرکز ارتباط مردمی ۱۳۷ در پاسخ به شهروندان افزود: بودجه این معاونت امسال  هشت هزار میلیارد ریال است که در قالب پروژه‌طرح هایی نظیر تقاطع‌های غیرهمسطح، اصلاحات هندسی، خرید تجهیزات و ماشین‌آلات، ساخت پیاده رو و جمع آوری آب‌های سطحی هزینه می‌شود.
وی اضافه کرد: مدیریت شهری مشهد به مشکلات شهر واقف است و در همین راستا درصدد تحقق اعتبار برای اجرای سریع‌تر طرح‌های شهری است تا بسیاری از مشکلات مرتفع شود.
معاون عمران و حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: ایستگاه پایانی خط ۲ قطار شهری در کوهسنگی تا آخر هفته جاری به بهره‌برداری می‌ رسد و مطالعات برای حذف یا طرح جایگزین نرده‌های خطوط اتوبوس‌های تندور نیز در حال انجام است و به محض وصول نتیجه پیگیری و اجرا می‌شود. 
کاظمی افزود: به منظور تسهیل در رفت و آمد شهروندان و زائران در میدان بیت‌المقدس نیز ایستگاه خط سه قطار شهری در باب الجواد(ع) در حال احداث است که با این طرح برخی مشکلات شهروندان برای تردد و ترافیک های سنگین در هسته مرکزی شهرکاهش می یابد.

وی ادامه‌ داد: منکر این نیستیم که برخی میادین شهر نیاز به اصلاح هندسی دارند و در این بین نظرات مردم نیز برای مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است و باعث شناخت بیشتر نیازهای شهر خواهد شد.
کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد که سالانه میزبان افزون بر ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است دارای ۱۳ منطقه و ۴۴ ناحیه شهرداری است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =