بارندگی مدارس چابهار را به تعطیلی کشاند

چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: تداوم بارندگی و آبگرفتگی معابر مدارس چابهار و منطقه دشتیاری این شهرستان را به تعطیلی کشاند.

رحمدل بامری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدارس چابهار و منطقه دشتیاری در تمام مقاطع تحصیلی به دلیل آبگرفتگی معابر و احتمال تشدید بارندگی‌ها فردا دوشنبه تعطیل اعلام شد.

وی خاطر نشانکرد: مدارس شهرستان چابهار از روز شنبه به دلیل گسترش بیماری آنفلوآنزا تعطیل بوده است.

به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان مسیر فنوج - اسپکه و  مسیر فنوج – کتیج – رمشک در جنوب این استان از امروز  /یکشنبه/ براثر طغیان رودخانه‌های محلی بسته شد. 

عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: این مسیر براثر طغیان رودخانه‌های فصلی، روان آبها و سیلاب از صبح امروز بسته شده است.

وی با بیان اینکه تمام گشت‌های راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان در سطح منطقه در آماده باش کامل قرار دارند افزود: تلاش نیروهای امدادی برای بازگشایی این مسیرها همچنان ادامه دارد.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته از ۵۵ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان بارندگی گزارش شد که تا صبح امروز بیشینه بارش‌ها با ۳۰ میلی‌متر در ایستگاه «توتان» از توابع نیکشهر ثبت شده است.

محسن حیدری اظهار داشت: هسته این بارندگی‌ها در شهرستان نیکشهر بود به طوریکه در ایستگاه‌های «بنت» ۲۸ میلی‌متر، «دستگرد» ۲۰ میلی‌متر، «هیچان» ۱۶ میلی‌متر و همچنین شهر نیکشهر ۱۴ میلی‌متر باران باریده است.
وی با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان فراگیر بوده است، افزود: این سامانه تا کنون در ۱۵ شهرستان استان شامل زاهدان، میرجاوه، سراوان، سرباز، مهرستان، چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند، فنوج، ایرانشهر، دلگان، بمپور، بزمان و خاش فعالیت داشته است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی سامانه بارشی تا صبح دوشنبه در سطح استان فعال است به طوریکه انتظار می‌رود تمرکز بارش در نیمه جنوبی، سواحل، روی دریا و برخی ارتفاعات مرکزی باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =