معاون استاندار زنجان: حمل و نقل عمومی مسافر در زنجان انحصاری است

زنجان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت : پیش از این اعلام شد که حمل و نقل عمومی مسافر در زنجان انحصاری است و بر این مبنا باید مکانیزیمی تعریف شود تا از این وضعیت خارج شد چرا که انحصار می‌تواند به راحتی افزایش قیمت را به‌وجود آورد.

فرامرز نیک‌سرشت  روز یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار و کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی استان افزود: تغییر قیمت در کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی  محسوس بوده که باید پیگیری و با جدیت به مساله افزایش ۲ برابری کرایه ها رسیدگی شود.

وی اضافه کرد :انحصار آفت است و باید شکسته شود و نظارت ها ادامه داشته باشد.

این مسؤول با بیان اینکه میزان اثرگذاری اصلاح قیمت بنزین بر کالا و خدمات بررسی شده و به اطلاع عموم برسدا دامه داد: انتظار می‌رفت تغییر قیمت این فراورده بر  عمده‌فروشی اثر بگذارد ولی به جز عمده‌فروشی در برخی بخش‌ها نیز تاثیر گذاشته است.

وی اظهار داشت: در عمده فروشی به جز قیمت کرایه، تغییر چندانی نداشتیم به عنوان نمونه لبنیات، لوازم خانگی، تنقلات و ... ثابت بوده و حتی قیمت برخی اقلام از قبیل مواد پروتئینی روند کاهشی نیز داشته است.

این مسؤول با تاکید بر اینکه عمده نظارت بر روی خرده‌فروشی انجام گیرد، ادامه داد: نظارت ها باید به‌گونه‌ای انجام گیرد که سازوکار و نظم بازار مختل و در واقع بازار ملتهب نشود.

نیک‌سرشت افزود: این جدیت باید نشان داد شود که نظارت بر خرده فروشی ها وجود دارد و در این میان  افزایش حداقلی در برخی اقلام  معقول است که دلایل خود را دارد ، اما  به افزایش‌های حداکثری باید بیشتر توجه شود چرا که از حساسیت های بیشتری برخوردار است.

وی اضافه کرد: برخی افزایش قیمت‌ها منطقی بوده و به تناسب شرایط فصلی، مقررات، واردات، صادرات، زمان کشت محصول و ... رخ می دهد و بر این مبنا، دلایل آن نیز  باید از طرق مختلف به مردم اطلاع داده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان ادامه داد: افزایش قیمت برخی کالاها مقطعی بوده و در این میان دولت نسبت به تغییر قیمت بی‌تفاوت نیست و مقررات واردات و صادرات را در این ارتباط  اعلام می کند.

روزانه ۲۵۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام می گیرد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، نیز ادامه داد: روزانه ۲۵۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام می‌گیرد که نسبت به روزهای گذشته از افزایش ۲.۵ برابری برخوردار بوده است.

ناصر فغفوری ادامه داد: ۱۰ درصد بازرسی‌های صورت گرفته در استان منتج به تشکیل پرونده می‌شود که این امر نسبت به گذشته افزایش یافته است.

وی یادآوری کرد: با بررسی‌های صورت گرفته در اقلام اساسی، شاهد افزایش قیمت متاثر از اصلاح قیمت بنزین نبودیم و صرفا افزایش قیمت برخی اقلام به لحاظ فصل تولید بوده است که سالانه شاهد بروز این امر در مقاطع مختلف سال بودیم.

این مسؤول یادآور شد: سامانه دریافت شکایات به صورت اینترنتی راه اندازی شده است و افراد می‌توانند با مشاهده قیمت اقلام و در صورت بروز تخلفات در واحدهای صنفی، شکایت خود را در سامانه آپ ثبت و نتایج بازرسی را مشاهده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =