نمایشگاه فن‌بازار چهارمحال و بختیاری گشایش یافت

شهرکرد- ایرنا- نمایشگاه فن‌بازار چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته پژوهش روز یکشنبه در دانشگاه شهرکرد گشایش یافت.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز برنامه‌های هفته پژوهش و فناروی گفت:این نمایشگاه ۳۴ غرفه دارد که ۲۲ غرفه آن مختص دستگاه‌های اجرایی مرتبط با امور پژوهشی و ۱۲ غرفه مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان است.

اسماعیل پیرعلی  تاکید کرد: در نمایشگاه فن‌بازار چهارمحال و بختیاری آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناورانه استان در بخش‌های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

دبیر کمیته نمایشگاه و دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از نمایشگاه فن‌بازار استان تا ۲۰ ماه‌جاری همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۳ به دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد مراجعه کنند.

پیرعلی یادآور شد: در حاشیه برگزاری نمایشگاه ۶ محصول فناورانه، یک دستاورد پژوهشی و یک محصول خلاق رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، محصولات فناورانه رونمایی شده در نمایشگاه فن‌بازار چهارمحال و بختیاری شامل دستگاه پرتابل حذف جیوه از پسماند لامپ‌های کم‌مصرف، فلورسنت و گازی، پروتئین هیدرولیزات سراتل بعنوان پدافند غیرعامل مگس مدیترانه‌ای، بوستر ایمنی بیماری نیوکاسل، دستگاه تستر ای. سی. یو. (ECU) با قابلیت تست قطعات الکترونیکی، دستگاه هایپر تریمیای مغناطیسی و بازی فکری چاره‌ساز برای آموزش مفاهیم برنامه‌نویسی است.

کتاب معرفی گیاهان دارویی مهم چهارمحال و بختیاری بعنوان دستاورد پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان و قرآن مشبک بعنوان محصول خلاق جزو جدیدیترین فعالیت‌های رونمایی شده حوزه پژوهشی و فناوری این استان در سال‌جاری به شمار می‌رود.

شعار امسال هفته پژوهش و فناوری با عنوان " پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید" مشخص شده است.

برنامه‌های سال‌جاری هفته پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری از ۱۶ تا ۲۲ آذر امسال و برنامه‌های ملی این هفته از ۲۳ تا ۲۹ ماه‌جاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =