۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۰
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83586322
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری نمایشگاه فرهنگی با حضور ایران در باکو

باکو – ایرنا – نمایشگاه بین المللی فرهنگی - هنری روز یکشنبه  با حضور چند  کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران  در موزه ملی فرش جمهوری آذربایجان  در باکو پایتخت این کشور برگزار شد.  

در این نمایشگاه یک روزه کشورهایی چون مصر، مجارستان، پاکستان، اوکراین، روسیه و ترکیه نیز حضور دارند و آثار فرهنگی و هنری خود را در معرض دید عموم قرار داده اند.

از جمهوری اسلامی ایران نیز آثار هنری هنرمندان ایرانی در زمینه صنایع دستی شامل خاتم کاری، میناکاری و قلم کاری به نمایش در آمده است.

پخش نماهنگی از مناطق مختلف گردشگری، اماکن تاریخی و مذهبی ایران زمین از جمله آثار فرهنگی و هنری ایران در این نمایشگاه است که جلوه خاصی به آن بخشیده است.

بخش هایی از غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی فرهنگی - هنری باکو نیز از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان به جلوه هایی از فرهنگ و آداب و رسوم  ایران زمین اختصاص یافته است.   

در حاشیه این نمایشگاه نیز که با  حمایت وزارت فرهنگ جمهوری آذربایجان برپا شد، کام حاضران با شیرینی های سنتی و متنوع ایرانی شیرین شد.

بخش هایی از این نمایشگاه فرهنگی که با هدف کمک به کودکان بیمار صعب العلاج برگزار شد نیز به اجرای برنامه های مختلف شامل قصه خوانی، کارگاه نقاشی و تئاتر عروسک برای کودکان اختصاص داشت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =