جریان‌های سیاسی مانع وحدت بخشی نماز جمعه نیستند

تهران- ایرنا- فرماندار تهران گفت: جریان‌های سیاسی نمی‌تواند وحدت بخشی نماز جمعه را از بین ببرد، هدف اصلی برگزاری نمازجمعه تداوم وحدت وتوجه به جماعت است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عیسی فرهادی روز یکشنبه در آیین تودیع حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرستان پردیس ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید توسلی که در محل نورالشهدای پردیس و با حضور مسئولین استانی و شهرستانی  برگزار شده اظهار داشت: نماز جمعه بعد از استقلال دومین دستاورد مهم انقلاب اسلامی برای مردم است.

وی با بیان اینکه در هر هفته 2 هزار خطبه نماز جمعه در سراسر کشور خوانده می شود، اظهار داشت: اگر این خطبه‌ها هماهنگ و با محوریت موضوعی مشخص و حساب شده خوانده شود قوام و دوام بیشتری به انقلاب و حل مشکلات مردم می بخشد.

فرماندار تهران گفت: حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرستان و محور وحدت بود و در راستای وحدت استان نیز نقش خود را به خوبی ایفا می‎کردند.

فرهادی با بیان اینکه نماز جمعه محور وحدت مسلمانان است، خاطر نشان کرد: این محوریت مورد توجه دشمنان اسلام قرار گرفته و آنها از وحدت آفرینی نماز جمعه به دلیل نقش برآب شدن نقشه‌های خود می ترسند.

معاون عمرانی استاندار نیز در این آیین گفت: نماز جمعه منادی وحدت در بین مسلمین است.

 محمد تقی زاده افزود : نماز جمعه بدون انتصاب به احزاب مختلف، منادی وحدت و دارای ساختاری چند وجهی است که با ارائه خدمات مختلف  مشکلات مردم را مرتفع می‌کند.

وی اظهار داشت: نماز جمعه نقشی چند وجهی به عنوان پایگاهی عبادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در بین مردم دارد و مردم مرجعیت را به عنوان پناهگاه اصلی خود می‌شناسند.

وی افزود: نماز جمعه با وحدت آفرینی همه دیدگاه‌ها و سلایق را در کنار هم جمع می کند و روحانیت و مرجعیت پناهگاه اصلی مردم و هدایتگر و روشنگر جامعه در ادوار مختلف بوده و هستند.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: در طول دفاع مقدس نماز جمعه و مساجد مهم‌ترین پایگاه اعزام و هدایت کمک های مردمی از این پایگاه‌ها بودند.

تقی زاده با اشاره به نقش روحانیون بعنوان راهنمای جامعه دینی و اسلامی در طول ادوار تاریخ  خاطر نشان کرد: وحدت در بین مردم یکی از شاخص‌های دین اسلام و ساده زیستی است و حجت الاسلام توسلی با به کارگیری صحیح این شاخص همواره با مردم بودند و مردم را درک کردند و مشکلات مردم را از خود دانستند.

فرماندار پردیس هم گفت: توفیق خدمت به نظام بسیار ارزشمند است و حجت الاسلام توسلی امام جمعه در سطح شهرستان در همه عرصه‌ها بدون منتسب بودن به جناح‌های مختلف فقط برای مردم شهرستان فعالیت و پیگیری داشتند و خدمات ویژه‌ای به شهرستان ارائه کردند چرا که دلسوزان نظام و انقلاب به وحدت آفرینی بین مردم توجه دارند.

عبدالعظیم رضایی گفت: اساس نظام جمهوری، حاکمیت اخلاق و آزادی است و امام جمعه پردیس در شهر بومهن برای ارتقای منطقه تلاش وافری داشتند و به منظور اجرایی شدن خدمات دولت و نهادها در سطح شهرستان در مجلس و کمیسیون تلفیق، با نمایندگان محترم مجلس، جهت ایجاد ردیف‌های خاص بودجه برای شهرستان پیگیری‌های زیادی داشتند و این فعالیت‌های مخلصانه بسیار ارزشمند است.

وی افزود: در نقاط مختلف کشور، هزار نماز جمعه برگزار می‌شود که حرف‌های تفرقه افکنانه برخی از افراد دلسردی افراد فهیم و دلسوز را به دنبال دارد و در این میان افرادی به وحدت بین مردم توجه دارند و تلاش زیادی جهت محوریت وحدت انجام می‌دهند.

به گزارش ایرنا،  این مراسم با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، خانواده‌های معزز شهدا در بوستان نورالشهدای پردیس برگزار شد و انوشیروان محسنی بند پی طی حکمی از زحمات امام جمعه شهرستان پردیس تقدیر کرد.

حجت الاسلام حسین توسلی بیش از 8 سال امام جمعه شهرستان پردیس بود و از این پس حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی که قبلا امام جمعه صفادشت ملارد بودند، امامت نماز جمعه شهرستان پردیس را بر عهده می‌گیرد و حجت‌الاسلام توسلی که بازنشسته شدند در منطقه ساکن و مسئولیت حوزه علمیه پردیس را برعهده خواهد داشت.

شهرستان پردیس با  حدود 300 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =