اصرار نتانیاهو و تکذیب واشنگتن بر سر محتوای یک دیدار

تهران - ایرنا - بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از آنکه واشنگتن ادعایش را درباره مذاکره در خصوص "الحاق کرانه رود اردن به اسرائیل" در دیدار پمپئو با وی تکذیب کرد، باردیگر بر اظهارات قبلی اش اصرار ورزید و بیانیه وزارت خارجه آمریکا را در این خصوص تکذیب کرد.

نتانیاهو که اظهاراتش روز یکشنبه در روزنامه تایمز اسراییل منتشر شد با اعلام این مطلب افزود که اسرائیل در حال حاضر فرصت دستیابی به الحاق بخش هایی از کرانه باختری و یک توافق نظامی مشترک با آمریکا را دارد.

رژیم صهیونیستی قدس و کرانه باختری از جمله دره رود اردن را در طول جنگ شش روزه ۱۹۶۷ میلادی اشغال کرد.

صحبت های نتانیاهو در حالی مطرح می شود که مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا ادعای نتانیاهو در مورد طرح الحاق کرانه باختری در دیدار با پمپئو را تکذیب کرده بود.

دیوید شنکر معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک دیروز در بیانیه رسمی وزارت خارجه اعلام کرد که هیچ طرحی در مورد الحاق کامل یا بخشی از کرانه باختری توسط اسرائیل در این دیدار به بحث گذاشته نشد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته در پایان سفر دو روزه خود به پرتغال گفته بود که وی با پمپئو در مورد طرح الحاق احتمالی کرانه باختری گفت و گو کرده است.

نتانیاهو در کمپین انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی وعده الحاق بخش هایی از کرانه باختری و دره رود اردن را داده بود.

مجلس نمایندگان آمریکا دیروز به قطعنامه‌ای رای داد که بر خلاف سیاست یکجانبه دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا در قبال رژیم صهیونیستی، با الحاق مناطق اشغالی کرانه باختری به سرزمین های اشغالی مخالفت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =