۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83586263
۰ نفر
طرح «شهرآماده» ، «مدرسه آماده» در پایتخت اجرا شد

تهران - ایرنا - شهردار منطقه ۱۳ تهران از اجرای طرح «شهرآماده»،‌ «مدرسه آماده» در این منطقه از پایتخت خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ «مرتضی رحمان زاده» با اشاره به برگزاری مانور و دوره های آموزشی مختلف در بیش از ۶۰ مدرسه، ساختمان اداری ، مسکونی و تجاری این منطقه، گفت : با توجه به دستورالعملهای ابلاغی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تحت عنوان " شهرآماده " و " مدرسه آماده " ، دوره های آموزشی و مانور در سرای محلات ساختمان های اداری ، تجاری و مدارس سطح منطقه به صورت مستمر در حال برگزاری است. 
وی هدف از برگزاری این دوره های آموزشی  و مانور را  آشنایی شهروندان و دانش آموزان با مخاطرات و حوادث غیر مترقبه و انسان ساز برشمرد.
رحمان زاده تاکید کرد: این دوره ها با حضور مربیان مجرب و کار آزموده از سازمان های هلال احمر، آتش نشانی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار می شود.  
به گفته وی، امداد ونجات ، شناخت مخاطرات، کمک های اولیه و اطفاء حریق، زلزله، حریق، تخلیه امن، پناهگیری و اسکان اضطراری از موضوعات دوره های آموزشی و مانورها است.
شهردار منطقه ۱۳ گفت:‌ این دوره های آموزشی از ابتدای سال تا کنون، با ارائه ۲ هزار نفر ساعت آموزش های ویژه ارائه شده است.
منطقه ۱۳شهرداری تهران، در منتهی الیه بخش شرقی شهر تهران قرار دارد که از شمال به مناطق ۴ و ۸ و۷ (محور دماوند)، از غرب به منطقه ۱۲ (محور ۱۷شهریور)، از جنوب به منطقه ۱۴ (محور پیروزی) و از شرق به بزرگراه اسبدوانی و سرخه حصار (حریم شرق تهران) محدود می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =