کنترل آثار هنری مسروقه در سطح بین‌الملل با استفاده از بانک اطلاعاتی اینترپل

تهران- ایرنا- رئیس پلیس بین‌الملل ناجا از امکان کنترل آثار هنری مسروقه در سطح بین‌الملل با استفاده از بانک اطلاعاتی اینترپل خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار "هادی شیرزاد" در تشریح این خبر اظهار داشت: استفاده از بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل یکی از مهمترین ابزار مبارزه با سرقت و قاچاق آثار هنری و فرهنگی است.

وی افزود: این بانک اطلاعاتی، شامل توضیحات و عکس‌هایی از بیش از ۵۰ هزار اثر و تنها پایگاه داده در سطح بین المللی، برای ارائه اطلاعات ثبت شده پلیس درباره آثار هنری سرقت یا گمشده، است.

رئیس پلیس بین الملل ناجا تصریح کرد: کشورهای عضو سازمان اینترپل، اطلاعات مربوط به این اهداف را ارائه و کارشناسان سازمان، آنها را به پایگاه داده اضافه می‌کنند، بر اساس سیستم پردازش داده سازمان اینترپل، فقط نهادهای معتبر دفاتر مرکزی ملی و سازمان های خاص بین المللی مانند یونسکو، شورای بین المللی موزه ها و مرکز بین المللی مطالعه و حفاظت از املاک فرهنگی می‌توانند اطلاعات ارائه شده را در این پایگاه بارگذاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر روش‌های داده سنتی، کاربران می‌توانند با بارگیری و تأیید تصویری از هر اثر هنری و با استفاده از نرم افزار تطبیق تصویر بانک اطلاعاتی اینترپل، جست و جوی خود را ارتقاء دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =