انتخابات مجمع شورای دانش‌آموزان میبد برگزار شد

یزد- ایرنا- انتخابات مجمع شوراهای دانش آموزی میبد روز یکشنبه برگزار شد و ۲۲ نفر به عنوان عضو این مجمع و مشاوران مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان انتخاب شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش میبد در این ارتباط به ایرنا گفت: در نیمه اول آبان ماه امسال انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس شهرستان برگزار شد و در هر مدرسه پنج تا ۱۱ نفر به عنوان اعضای شورا انتخاب شدند.

جعفر شفاهی افزود: مدیران مدارس ، توانمندترین عضو شوراهای مدارس را به آموزش و پرورش معرفی کردن که از میان ۶۰ نفر بهترین ها، ۱۱ دانش آموز پسر و همین تعداد دختر به عنوان مجمع شورای دانش آموزی یا مشاوران مدیر آموزش و پرورش شهرستان انتخاب شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۲ دانش آموزان دختر و ۲ دانش آموز پسر نیز به عنوان اعضای علی البدل مجمع یادشده انتخاب شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش میبد در ادامه اظهارداشت : چهار دانش آموز دختر و همین تعداد پسر نیز از میان ۲۲ دانش آموز به عنوان دانش آموزان برتر انتخاب و به استان معرفی می‌شوند که آنها نمایندگان شوراهای دانش آموزی شهرستان و مشاوران مدیرکل آموزش و پرورش استان خواهند بود.

وی یادآور شد: با برگزاری انتخابات در استان، ۲ دختر و پسر و یک نماینده اقلیت های مذهبی بر اساس معیارهای خاص برای عضویت در مجلس دانش آموزی به عنوان نمایندگان شوراهای آموزش استانان و کشور انتخاب می‌شوند .

شفاهی تصریح کرد: اعضای شوراها با توجه به نقش مهمی که به عنوان رابط بین دانش‌آموزان و مدیر مدرسه دارند در ارتباط با موضوعات گوناگون نظیر آموزشی ، فرهنگی ، تربیتی ، اخلاقی ، بهداشت ، حوادث ، بلایای طبیعی ، انتظامات ، مشاوره ، مهارت های زندگی .. و نیز مسائل و مشکلاتی که در مدارس وجود دارد با تشکیل انجمن هایی که  شامل ۱۴ مورد است پیگیر موضوعات و مشکلات و انتقال آنها به مدیر مدرسه می شودند.

هم اکنون ۲۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مدارس شهرستان میبد به تحصیل مشغول هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =