«سونالدو نازاریو»؛ لقب آقای خاص به «سونِ» کره‌ای

تهران- ایرنا- «خوزه مورینیو» با تحسین گل «سون هیونگ مین» در دیدار برابر برنلی که می‌تواند نامزد بهترین گل فصل نیز باشد، حرکت انفرادی مرد کره‌ای را به جادوی «رونالدو نازاریو» برای بارسا در سال ۱۹۹۶ تشبیه کرد و سون را «سونالدو» نامید.

سون در حالی که تاتنهام ۲ بر صفر پیش بود، توپ را از یک سوم دفاعی خودی دریافت کرد و با گذر از خط نیمه و حذف چندین بازیکن برنلی از جریان بازی، خود را به محوطه حریف رساند و با اعتماد به نفس در مصاف تک‌به‌تک با دروازه‌بان گل سوم تاتنهام را به ثمر رساند.

اسپرز در ادامه ۲ بار دیگر دروزاه برنلی را باز کرد تا شاگردان مورینیو با نتیجه پنج بر صفر در وایت هارت لین طغیان کنند. آقای خاص که بعد از به دست گرفتن سکان هدایت تاتنهام شخصیتی متحول شده را به معرض نمایش گذاشته، با تمجیدی غیر معمول، گل سون را به جادوی رونالدو در زمان حضور در بارسا تشبیه کرد. مورینیو در آن دوران در کنار «سر بابی رابسون» فعالیت می‌کرد.

مورینیو با اشاره به این گل گفت: حتی پیش از این هم پسرم سون را «سونالدو نازاریو» صدا می‌زد و در این بازی او به معنای واقعی سونالدو نازاریو بود.

وی ادامه داد: تنها چیزی که به ذهن من رسید گلی بود که رونالدو در دیدار بارسا مقابل کومپُستلا در سال ۱۹۹۶ به ثمر رساند. در آن زمان این افتخار را داشتم تا با سر بابی رابسون در بارسلونا کار کنم. رونالدو توپ را گرفت و دقیقا همین کار را انجام داد. یک گل شگفت‌انگیز. روز گذشته با خانواده سون ملاقات کردم و متوجه شدم منشا گل کجاست؛ سون فوق العاده خوشحال است.

آقای خاص تاکید کرد: عملکرد مجموعه تیم مهم بود. نتیجه، گل‌ها، خوشحالی با هواداران، خوشحالی تیم، نخستین بازی یک جوان ۱۷ ساله، کلین شیت، همه و همه فوق العاده بود و در پوست خود نمی‌گنجم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =