۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 958
کد خبر: 83586186
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت عراق با کپسول های مایع از معترضان مسالمت جو حمایت می کند

 تهران – ایرنا- وزارت نفت عراق امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در راستای حمایت از اعتراضات مسالمت آمیز مردمی، به تظاهرکنندگان کپسول های های گاز مایع رایگان اختصاص می دهد.

 به گزارش شبکه خبری "سومریه نیوز"، این وزارت خانه در بیانیه ای با اعلام این خبر افزود که شرکت توزیع فرآورده های نفتی در راستای حمایت از اعتراضات مسالمت آمیز مردم در استان های ذی قار و نجف، در موکب های خدمت رسانی بین معترضان کپسول های گاز مایع توزیع می کند.

 وزارت نفت عراق ادامه داد که برای هر خانواده شهید در اعتراضات استان ذی قار نیز ۲۰۰ لیتر نفت سفید اختصاص داده است.

مرحله نخست اعتراضات در عراق روز اول اکتبر (۹ مهر ماه) ابتدا با درخواست مبارزه با فساد و انجام اصلاحات اقتصادی و گسترش خدمات عمومی آغاز شد، اما رفته رفته مطالبات سیاسی به آن اضافه شد، بطوری که گروهی از معترضان خواستار اصلاح قانون انتخابات و قانون اساسی این کشور شدند و برخی دیگر شعار براندازی دولت را سر دادند.

اعتراضات بار دیگر از ۲۵ اکتبر (سوم آبان) با تشویق برخی عناصر داخلی و برخی بازیگران منطقه ای و بین المللی در عراق آغاز شد و با تشدید خشونت ها اجازه و فرصت کافی برای اصلاحات ساختاری و قانونی و حتی بسته‌های اقتصادی و صدور دستورالعمل‌های مختلف به دولت داده نشد که این امر باعث شد عادل عبدالمهدی از ریاست بر دولت استعفا دهد. اگرچه بسیاری معتقد بودند که با استعفای عبدالمهدی شورش های خشونت بار در عراق پایان می یابد، اما همچنان گروه هایی سعی کرده اند از بازگشت آرامش و عادی سازی اوضاع اجتماعی در عراق به هر قیمت جلوگیری کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =