تغییر کاربری عامل کوچک شدن اراضی کشاورزی البرز

کرج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز اعلام کرد که تغییر کاربری ها سبب شده تا بخش عمده اراضی کشاورزی این استان به قطعه های کوچک تبدیل شود.

سید مجید موسوی روز یکشنبه در آیین آغاز به کار یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی استان البرز و معرفی فرمانده این یگان که در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور واقع در کرج برگزار شد، افزود: با وجود این شرایط در استان دیگر کمتر اراضی یکپارچه با متراژ بالا پیدا می شود و این کار باعث تخریب اراضی کشاورزی شده است.

وی با بیان اینکه این وضعیت در استان های دیگر دیده نمی شود، گفت: اکنون زمان زیادی صرف رسیدگی به مشکلات امور اراضی استان البرز می شود که چنین وضعیتی بریک استان پهناور حاکم نیست.

موسوی افزود: خرد شدن اراضی کشاورزی و تغییر کاربری فقط مربوط به بعد از پیروزی انقلاب نیست بلکه اسناد زیاد تفکیک شده ای را می بینیم که مربوط به دهه های ۴۰ و پیش از انقلاب اسلامی است.

وی بیان داشت: بعضی از مردم حجم پول زیادی در جیب دارند که اولین کاری که با آن می کنند حمله به اراضی خوش آب و هوای کرج، ساوجبلاغ، لواسانات و دماوند است زیرا می خواهند از پول هایشان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه ما ملزم به اجرای قانون هستیم، گفت: یگان حفاظت کمک به بخش کشاورزی، کشاورزان و دامداران استت برای اینکه از زمین های موجود استفاده بهتری داشته باشیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز افزود: به دلیل بعضی از کمبودها همچون نیروی انسانی این یگان راه اندازی می شود و اگر نیرو و امکانات به اندازه کافی داشتیم نیازی به راه اندازی یگان حفاظت نداشتیم.

در این آیین سید مجتبی موسوی به مدت یکسال به عنوان فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی البرز معرفی شد.

استان البرز حدود ۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =