جایزه بهترین فیلم جشنواره سیدنی به برادران محمودی رسید 

تهران- ایرنا- هشتمین دوره جشنواره فیلم پارسی در سیدنی استرالیا جایزه بهترین فیلم خود را به فیلم «هفت و نیم» ساخته برادران محمودی اهدا کرد.

هشتمین دوره جشنواره فیلم پارسی ۴ تا ۸ دسامبر در سیدنی استرالیا برگزار شد که پس از نمایش فیلم ها هیات داوران جایزه اصلی خود را به فیلم هفت و نیم به نویسندگی، کارگردانی نوید محمودی و تهیه کنندگی جمشید محمودی اهدا کردند.

هیات داوران ضمن تقدیر از نقش آفرینی تاثیرگذار بازیگران فیلم، جایزه را به نوید محمودی اهدا کرد.

نوید محمودی که در این مراسم حضور نداشت در ویدئویی که از او پخش شد ضمن قدردانی از هیات داوران و برگزارکنندگان با ابراز خرسندی از حضور فیلم در این جشنواره بیان کرد: احساس می کنم مساله زنان و دختران دغدغه اصلی امروز جوامع باشد و آنها هم باید صاحب حق واقعی خود در جامعه باشند.

بعد از فیلم رفتن در سال ۲۰۱۹ این دومین حضور نوید محمودی با فیلم هفت و نیم در جشنواره فیلم پارسی استرالیا بود که هردو فیلم جایزه اصلی را از این جشنواره دریافت کرده است.

از جمله فیلم های حاضر در این جشنواره می توان ناگهان درخت ساخته صفی یزدانیان، خانه پدری ساخته کیانوش عیاری، بنفشه آفریقایی ساخته مونا زندی، روزهای نارنجی ساخته آرش لاهوتی، طلا پرویز شهبازی، رضا احمدرضا معتمدی، پرورشگاه شهربانو سادات، قسم ساخته محسن تنابنده، اتاق تاریک ساخته روح الله حجازی و ... را نام برد.

 فیلم ماجرای زندگی هفت دختر افغانی و ایرانی را در هفت اپیزود به صورت سکانس پلان روایت می کند. هفت و نیم قصه دخترانی است که جمعه شب مراسم عروسی آنها برگزار شود اما هر کدام از آنها به نوعی درگیر مسئله ای هستند.

بازیگران هفت و نیم در قصه شبانه: ندا جبرئیلی، شادی مختاری آتیه جاوید، قصه نگار: هستی مهدوی، محمدرضا غفاری، قصه ناهید: آناهیتا افشار، علی رضا کمالی نژاد، قصه فرشته: فرشته حسینی، حسین مهری، رویا جاوید نیا، هانیه قاسمی، قصه نیلوفر: شیدا خلیق، علی رضا استادی، قصه شکر: متین حیدری نیا، روژان تقی زاده، قصه راحیل: افسانه کمالی، زهرا بهروز منش، مهسا همتی، محیا صدرزاده، آرمیتا فروزنده، فاطمه صادقی.

سایر بازیگران این فیلم رضا احمدی، قاسم مربی، حامد اکبری، مصطفی اکبری، رضا اکبری و عرفان اکبری هستند.

این فیلم محصول مشترک ایران و افغانستان است. پخش کننده بین المللی فیلم هفت و نیم شرکت فرانسوی دریم لب فیلم به مدیریت نسرین میرشب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =