دعوت خانه احزاب سیستان و بلوچستان از گروه‌های مختلف برای عضویت

زاهدان- ایرنا- خانه احزاب سیستان و بلوچستان از تمامی گروه‌ها و جریان‌های سیاسی معتقد به اعتلای ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضور و همکاری با این نهاد به رشد این خطه از ایران عزیز کمک کنند.

خانه احزاب سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه‌ای که نسخه ای از آن روز یکشنبه به ایرنا ارسال شده اعلام کرده است: ‎خانه احزاب به عنوان نهادی مدنی نخستین بار در تاریخ سیاسی ایران با هدف ایجاد همگرایی و انسجام احزاب کشور  در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد. اما تا روی کار آمدن دولت یازدهم و تا سال ۱۳۹۴ رسما آغاز به فعالیت نکرد.
این بیانیه می افزاید: ‎به لطف الهی و اهتمام مهندس موهبتی استاندار و معاون سیاسی_اجتماعی استاندار، خانه احزاب سیستان و بلوچستان با حضور رییس خانه احزاب کشور و دیگر نمایندگان وزارت کشور، در این استان راه اندازی و با  برگزاری انتخابات بین ۳۶حزب پروانه دار از سه فراکسیون اصلاح طلب، اصول‌گرا و مستقلین رسما فعالیت خود را آغاز کرد.
‎احزاب یکی از مهم‌ترین ارکان دموکراسی در جامعه‌اند از این‌رو فعالیت احزاب فارغ از تفاوت دیدگاه‌های سیاسی در تشکیلات مشترک، علاوه بر پویایی رفتار سیاسی و نهادینه‌شدن رقابت سیاسی سالم، باعث کاهش حزب‌هراسی در بین نخبگان و علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه سیاسی و ارتقای فرهنگ تحزب‌ می‌شود.
این اقدام مهم هم‌چنین می‌تواند با ایجاد هم‌دلی و هم‌اندیشی احزاب سیاسی استان به روند توسعه سیاسی- اقتصادی و اجتماعی کمک نموده سبب توسعه جامعه مدنی، رشد اجتماعی-اقتصادی و عمرانی و کاهش محرومیت در استان شود.
خانه احزاب سیستان و بلوچستان ابراز ‎امیدواری کرده است که منتخبان این دوره بتوانند با جدیت تمام در راستای توسعه سیاسی اجتماعی و اقتصادی استان تلاش کرده و با عمل‌گرایی در حافظه تاریخی مردم شریف استان باقی بمانند.
خانه احزاب از تمامی گروه‌ها و جریانات سیاسی معتقد به اعتلای ایران دعوت می‌کند تا با حضور و همکاری با این نهاد به رشد این خطه از ایران عزیز کمک کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =