جنبش انصارالله از تصمیم سودان برای خروج از یمن استقبال کرد

تهران - ایرنا - "جنبش انصارالله" یمن از اعلام تصمیم «عبدالله حمدوک» نخست وزیر سودان مبنی بر خروج نیروهای نظامی این کشور از یمن و جدا شدن خارطوم از ائتلاف متجاوز به یمن به سرکردگی عربستان استقبال کرد.

«محمدعلی الحوثی» رییس کمیته عالی انقلاب یمن دیشب (شنبه شب) با انتشار توئیتی به سخنان نخست وزیر سودان در آمریکا اشاره کرد و نوشت که تصمیم خارطوم برای خروج نیروهای سودانی از یمن "مثبت" است و مانع از خونریزی بیشتر خواهد شد.

«عبدالله حمدوک» نخست وزیر سودان جمعه گذشته در سفر خود به آمریکا اعلام کرد که حضور نظامیان این کشور در یمن در قالب ائتلاف سعودی، میراث دولت سابق به ریاست جمهوری "عمر البشیر" است و بدون شک نظامیان سودانی از یمن خارج خواهند شد.

پیش از این، «محمد حمدان دقلو» معاون رئیس شورای نظامی حاکم بر سودان شمار نظامیان این کشور در یمن را بالغ بر ۳۰ هزار سرباز اعلام کرد و افزود که بیشتر آنان از نیروهای واکنش سریع سودان هستند که دولت مخلوع البشیر از آنها در جنگ داخلی دارفور استفاده می‌کرد.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن هم مجموع خسارت‌های جانی وارد شده به مزدوران ارتش سودان از آغاز حملات به یمن را بیش از هشت هزار کشته، زخمی و مفقود اعلام کرد و گفت: تعداد کشته‌های مزدوران سودانی حدود ۴ هزار و ۲۵۳نفر برآورد می‌شود.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی شهید شده و بر اساس گزارش سازمان ملل قطحی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =