۲۶ کیلوگرم سنگ فیروزه قاچاق در شهرری کشف شد

شهرری - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران گفت: ۲۶ کیلو گرم سنگ فیروزه قاچاق در فرودگاه امام‌خمینی (ره) با تلاش ماموران این اداره و نیروی انتظامی شهرستان ری کشف شد.

احمد جعفری نسب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارزش ریالی این محموله ۴۶۷ میلیون ریال برآورد شده است.
وی با بیان اینکه این میزان سنگ فیروزه  به صورت غیرقانونی حمل می ‌شد، ادامه داد: فردی که  قصد خروج از کشور را داشت در بازرسی ماموران نیروی انتظامی و اداره تعزیرات دستگیر شد
جعفری نسب خاطرنشان کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد که ۴۶۷ میلیون ریال جریمه برای این پرونده در نظر گرفته شده است.  
وی با بیان اینکه بیشترین تعداد انبارهای استان تهران و حتی کشور در شهرستان ری قرار دارد، اضافه کرد: نظارت و پایش انبارهای این شهرستان کار سختی است که توسط گشت‌های مشترک اداره صمت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف انجام می‌ شود.
این مسئول ادامه داد: اداره تعزیرات در راستای مبارزه با قاچاق کالا و کنترل بازار، روزانه پنج تیم بازرسی به اصناف، انبار کارخانه‌ها و مراکز تولیدی اختصاص داده است که به صورت مستمر و هماهنگ اقدام به بازرسی می‌کنند.
شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =