جزای نقدی هر سه سال یکبار باید به روز شود

تهران - ایرنا - مشاور معاون اول قوه قضائیه و معاون سابق دادستان کل کشور بر اصلاح و به روز رسانی قوانین تاکید کرد و افزود: طبق ماده ۲۸ قانون مجازات اسلامی، جزای نقدی هر سه سال یکبار باید به روز شود.

حسین ذبحی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی معاونت حقوقی قوه قضائیه با قضات دیوان عالی کشور و دادگاه های عالی انتظامی قضات افزود: برخی جریمه ها ناچیز است؛ به عنوان مثال، جریمه نگهداری یک ابزار استعمال مواد مخدر براساس ماده ۲۰ قانون مجازات، ۲۰ هزار تومان است که این مبلغ جریمه چیزی نیست.
وی با تاکید بر ضرورت بازنگری قوانین و مقررات اظهار داشت: اصلاح و به روز رسانی قوانین و شناسایی مقررات و دستورالعمل ها باید مدنظر قرار گیرد.
ذبحی اضافه کرد: همچنین مقرراتی داریم که اجرای آنها بر زمین مانده است. 
معاون سابق دادستان کل کشور افزود: علی رغم اینکه در سال ۸۹ براساس ماده ۴۵ اصلاح فهرست مواد مخدر برعهده مجلس بود و در جلسات مختلف مجمع نظام بازنگری و کمیته قوانین به روز شد، اما به تصویب نرسید. 
ذبحی گفت: این موارد از ضرورت ها است و باید بازشناسایی در مقررات داشته باشیم‌ و امیدوارم کارگروه هایی تشکیل تا مقررات سابق و دستورالعمل ها در آن بررسی شود.
مشاور معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: انتظار عمومی نه تنها قوه قضاییه بلکه کشور و نظام حمایت از مدیریت کنونی دستگاه قضایی در اجرای طرح تحول، فساد ستیزی، برخورد با جرایم و مفاسد و ارائه خدمات بهینه در کشور است و مهمترین رکن در این مسیر، ایجاد بسترها و ابزار آن تدوین قانون و مقررات است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =