سلحشوری: استعفا از نمایندگی مجلس ندادم

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام نکردم، گفت: من از نمایندگی مجلس استعفا ندادم، جالب است که همه گفتند بعد از اتفاقات آبان ماه پروانه سلحشوری استعفا می دهد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، پروانه سلحشوری امروز یکشنبه در برنامه گرامیداشت روز دانشجو که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: پس از اتفاقات آبان ماه با خود فکر کردم که این مجلس ماندن ندارد و خواستم که استعفا دهم اما احساس کردم باید برای مردم بمانم و از حق مردم و مظلومان دفاع و اعتراض خود را بیان کنم.
وی تصریح کرد: برای نشان دادن اعتراض خود، در انتخابات مجلس ثبت نام نکردم.

این نماینده مجلس ادامه داد: هیچ وقت در دولت نبوده و همیشه یک معلم و استاد دانشگاه بوده ام تا بتوانم برای کشور کاری انجام دهم.

سلحشوری با بیان اینکه مجلس این دوره حدود صد نفر اصلاح طلب،  صد اصولگرا و صد نفر مستقل هستند، یادآورشد: اگر در کشوری چیزی بخواهد درست شود حاکمیت دوگانه است، اگر در دست من بود مجلس مستقل ایجاد می کردم و قدرت نهادهای دیگر برای قانونگذاری را هم کم می کردم.

وی در پاسخ به این سوال یکی از دانشجویان که مجلس برای آزادی دانشجویان زندانی چه کرد، تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی طرح کمیسیون ویژه را با فوریت امضا کردیم،  پیگیر آزاد کردن دانشجویان و غیر دانشجویان در حوادث ۹۶ بودیم و الان هم در ادامه همان تلاش ها آزادی دستگیرشدگان را دنبال می کنیم و تماس های زیادی هم در این زمینه داریم.
این نماینده مجلس عنوان کرد: رییس قوه قضاییه باید در این زنینه پاسخ دهد، من نمی توانم به جای وی صحبت کنم.

این نماینده مجلس همچنین در پایان خطاب به دانشجویان معترض گفت:راه اصلاح طلبی از دوران مشروطیت شروع شده است و حرفم با شما این است که باید نظام را به سمت و سویی هدایت کنیم که دست به اصلاحات اساسی در کشور بزند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =