دمای هوا در استان مرکزی تا هفت درجه سانتیگراد سردتر می‌شود

اراک - ایرنا - مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی از خروج سامانه بارشی فعال شده در این استان از عصر امروز( یکشنبه ) خبر داد و گفت: با خروج این سامانه، دمای هوا در این استان تا ۴۸ ساعت آینده پنج تا هفت درجه سانتیگراد سردتر می‌شود.

«رضا مرادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه سامانه بارشی  به تدریج از مناطق مرکزی کشور عبور می‌کند تا عصر امروز گاهی رگبار برف یا باران در برخی از نقاط استان پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد:  از فردا (یکشنبه) تا روز پنجشنبه هفته جاری بر اساس خروجی فعلی نقشه‌ها، پدیده بارشی در استان مرکزی پیش‌بینی نشده است.

وی گفت: ساوه و زرندیه با بیشینه دمای هشت و نیم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و خمین و آشتیان با کمینه دمای ۲ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهرهای استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته مجموع بارندگی‌های این استان در آشتیان به سه و یک دهم میلیمتر، در اراک به ۶ و نیم میلیمتر، در تفرش به ۲ و هفت دهم میلیمتر، در خمین به ۶ و ۶ دهم میلیمتر، در خنداب به ۱۱ میلیمتر، در ساوه به ۶ و یک دهم میلیمتر، در شازند به هشت و چهار دهم میلیمتر، در غرق‌آباد به هشت و سه دهم میلیمتر، در کمیجان به هفت و هفت دهم میلیمتر، در محلات ۲ و نیم میلیمتر، در زرندیه به چهار و هفت دهم میلیمتر و در فرمهین به چهار میلیمتر رسید.

۷۷ و ۲ دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =