بانک قرض‌الحسنه مهر ۱۰۷ هزار فقره تسهیلات در کردستان پرداخت کرد

سنندج - ایرنا - مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کردستان گفت: این بانک از ابتدای تاسیس (۱۳۸۶) تاکنون، ۱۰۷ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال به متقاضیان در این استان پرداخت کرده است.

حسام‌الدین اسعدی روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: زوج‌های کردستانی طی ۱۲ سال گذشته، ۶ هزار و ۶۶۴ فقره تسهیلات ازدواج به ارزش ۵۱۰ میلیارد ریال از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت ۶۵۷ فقره تسهیلات به مددجویان کمیته‌ امداد امام(ره) پرداخت شده است، افزود: از ابتدای تاسیس این بانک تاکنون، ۷۰۵ فقره تسهیلات نیز به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کردستان اضافه کرد: پرداخت ۵۹ مورد تسهیلات در قالب طرح همیاران مهر، ۷۱ فقره تسهیلات به زندانیان، ۵۱ فقره به زائران اربعین، ۳۲۵ مورد در طرح بنیاد برکت و ۹۹ هزار فقره در بخش‌های دیگر از جمله خدمات این بانک در مدت خدمت خود است.

اسعدی گفت: امسال نیز ۱۸ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۲ هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال به متقاضیان کردستانی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این بانک هشت میلیون مشتری در سطح کشور دارد که ۶ میلیون نفر آنان تسهیلات دریافت کرده‌اند، یادآور شد: بانک مهر ایران در کردستان هم ۱۷۰ هزار مشتری دارد که ۱۰۰ هزار نفر از آنان از تسهیلات این بانک بهره‌مند شده‌اند.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کردستان، نسبت مطالبات به مصرف این بانک را در استان یک درصد اعلام کرد و افزود: ۹۰ درصد منابع مالی در استان مصرف شده و سقف تسهیلات نیز ۵۰۰ میلیون ریال است.

اسعدی با بیان اینکه رسالت ما اشاعه فرهنگ قرص‌الحسنه در جامعه است، تاکید کرد: تلاش ما این است با پرداخت تسهیلات بدون بهره در زمینه محرومیت‌زدایی و کمک به رفع نیاز نیازمندان نقش ایفا کنیم.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ۲۲ آذر سال ۸۶ در کشور با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال تاسیس شد و اکنون دارای ۵۳۰ شعبه است.

این بانک در کردستان نیز با ۱۴ شعبه و ۸۰ نفر نیرو مشغول به فعالیت و پرداخت تسهیلات به متقاضیان است، ضمن اینکه سپرده های این بانک به صورت قرض الحسنه و توسط مردم تامین می شود و هیچگونه سودی به سپرده گذار و بانک تعلق نمی گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =