۲۱ هیات اجرایی صلاحیت داوطلبان یزدی را  بررسی می‌کنند

یزد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان یزد گفت: روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان آغاز شده و طی ۱۰ روز توسط ۲۱ هیات اجرایی در سراسر استان و با استعلام از مراجع چهارگانه انجام می‌شود.

احمد ترحمی روز یکشنبه در  جمع خبرنگاران افزود: در ۱۰ شهرستان و ۱۱ بخش مستقل، هیت‌های اجرایی تشکیل و در جلساتی ۱۱ نفر به عنوان اعضای این هیت‌ها انتخاب شدند و در مجموع ۲۱ هیات اجرایی شکل گرفت.

وی با اشاره به زمان ثبت نام از ۱۰ الی ۱۶ آذرماه گفت: حاصل ثبت نام در هفت روز در مراکز انتخابیه ۴ گانه و ستاد انتخابات وزارت کشور مجموعا ۲۴۶ نفر بود که در سامانه ۲۳۶ نفر ثبت شده و ۱۰ نفر دیگر هم باید ظرف امروز و فردا مدارک خود را کمیل کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد افزود: از مجموع ۲۳۶ نفر، در حوزه اردکان ۱۵ نفر که ۲ نفر زن و ۱۳ نفر مرد، در  حوزه تفت و میبد ۴۷ نفر که ۲ نفر زن و ۴۵ نفر مرد، در حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد ۵۰ نفر ثبت نام کرده اند که ۲ نفر زن و ۴۸ نفر مرد هستند.

وی با اشاره به اینکه ۲۱۴ نفر مرد و ۲۲ نفر زن ثبت نام کردند ادامه داد: در حوزه انتخابیه یزد، اشکذر و بخش ندوشن نیز  ۱۲۴ نفر ثبت نام نهایی کردند که ۱۶ نفر زن و ۱۰۸ نفر مرد و ۱۰ نفر باید مدارک خود را در مهلت امروز و فردا تکمیل کنند.  

ترحمی با اشاره به اینکه در انتخابات مجلس دهم ۱۷۲ نفر شامل ۱۵۸ مرد و ۱۴ زن داوطلب شده بودند با اشاره به سطح تحصیلات داوطلبان مجلس یازدهم گفت: فوق لیسانس  ۱۷۹ نفر،  دکترا ۳۶ نفر، حوزوی ۱۲ نفر و لیسانس ۹ نفر هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد افزود: ترکیب سنی داوطلبان در مجلس یازدهم نیز ۳۰ تا ۳۵ سال ۴۳ نفر،  ۳۶ تا ۴۰ سال ۴۷ نفر،  ۴۱ تا ۴۵ سال ۴۵ نفر،  ۴۶ تا ۵۰ سال ۴۱ نفر،  ۵۱ تا ۵۵ سال ۳۰ نفر،  ۵۶ تا ۶۰ سال ۱۷ نفر، ۶۱ تا ۶۵ سال ۱۱ نفر،  ۶۶ تا ۷۰ سال یک نفر و ۷۱ تا ۷۵ سال یک نفر هستند.  

وی ادامه داد: به لحاظ شغلی نیز پزشک ۹ نفر، فرهنگی ۱۰ نفر،  کارمند ۸۴ نفر،  بازنشسته ۳۱ نفر، استاد دانشگاه ۲۶ نفر،  بیکار یک نفر، روحانی ۹ نفر،  شغل آزاد ۳۹ نفر،  وکیل یا قاضی ۷ نفر و نماینده مجلس ۴ نفر و سایر موارد ۱۶ نفر هستند.

رییس ستاد انتخابات استان یزد افزود: در ۲۱ دی‌ماه فرایند تایید یا رد صلاحیت‌ها اعلام خواهد شد و نهایی است و داوطلبان می‌توانند شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کنند که ۱۰ روز تا ۱۱ بهمن ماه مهلت پاسخ شورای نگهبان خواهد بود و نهایتا ۲۲ بهمن ماه اعلام قطعی نامزدها توسط وزارت کشور است که به فرمانداری‌ها اعلام خواهد شد و بلافاصله از ۲۳ بهمن آگهی اسامی نامزدهای تایید شده توسط فرمانداران اعلام و تبلیغات انتخاباتی از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه خواهد بود و یکم اسفندماه ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی و دوم اسفند ماه نیز برکزاری انتخابات خواهد بود.  

ترحمی با اشاره به اینکه در انتخابات مجلس دهم ۵۵۹ شعبه ثابت و ۱۶۲ شعبه سیار داشتیم افزود: پیش بینی می‌شود که در این دوره از انتخابات ۷۵۵ شعبه اخذ رای در استان داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =