۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 83585954
۰ نفر

برچسب‌ها

داشتن زنجیر چرخ در جاده کرج - چالوس الزامی است

کرج - ایرنا - کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرز گفت که با توجه به بارش برف و لغزندگی سطح زمین در جاده کرج - چالوس ، همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است.

سروان مسعود خانجانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون بارش برف در جاده کرج - چالوس از محدوده سد کرج تا گرماب پراکنده و از محدوده گرماب تا کندوان این بارش شدت بیشتری دارد که ماموران راهداری مستمر در حال پاکسازی سطح زمین هستند.

رانندگان قبل از سفر در این جاده ، زنجیر چرخ به همراه داشته باشند چرا که ماموران پلیس راه در ابتدای محور خودروها را کنترل و از ادامه مسیر خودروهای بدون زنجیر چرخ جلوگیری می شود. 

در حال حاضر به دلیل بارش باران سایر محورهای استان البرز نیز لغزنده است که می طلبد رانندگان با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی اقدام به رانندگی کنند.
وی اضافه کرد: با توجه به این شرایط رانندگان از سفرهای غیر ضروری به ویژه در جاده کرج - چالوس خودداری و برای سفر به شهرهای شمالی کشور از مسیرهای جایگزین استفاده کنند. 
همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه به رانندگان است. 
پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل در تمام راه های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل های مورد نظر مستقر شده است . 
استان البرز دارای یک هزار و 450 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد. 
بخشی از راه های این استان کوهستانی و پرتردد است که جاده کرج - چالوس از جمله مسیرگردشگری کشور به شمار می رود. 
روزانه به طور متوسط حدود 20 هزار تردد در جاده کرج - چالوس انجام می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =